Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

 


Uczniowie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach uczestnikami konkursu fotograficznego OHP

Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP z Terespola, od kilku lat współpracuje z młodzieżą Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

 


Nasi absolwenci zwolnieni z obowiązku szkolenia
na licencję maszynisty

W ciągu najbliższych kilku lat w branży kolejowej wystąpi zapotrzebowanie na pracowników wykonujących zawód maszynisty. Spowodowane jest to tzw. „luką pokoleniową”- większość osób prowadzących pojazdy szynowe zbliża się do wieku emerytalnego. Na rynku pracy sytuacja ta jest korzystna dla uczniów szkół średnich o profilu kolejowym, zwolnią się etaty po maszynistach.

Noc w bibliotece

 

Dnia 09.06.2017 r uczniowie klasy I ag wraz z p. M.Antonowicz, R.Chwesiuk i A.Gałązka wzięli udział w „ Nocy w Bibliotece”, kolejnej już edycji ogólnopolskiej akcji promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

XXII Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu

 


Koncert Profilaktyczny

W dniu 08.06.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktycznedla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Program słowno – muzyczny pt. „Czy słowem można zranić?” w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna Michała wzbudził zainteresowanie uczniów. Szczególnie podobała się gra Michała Musiatowicza na elektrycznej gitarze.

Myczkowce 2017 - obóz wojskowy uczniów klas mundurowych

 

W dniach 29.05. - 2.06.2017 r. uczniowie klas mundurowych przebywali na obozie szkoleniowym w Myczkowcach. Komendantem obozu był starszy chorąży Maciej Marek.

Finał konkursu historycznego „Mój Region”

 

W dniu 2 czerwca 2017 roku w Muzeum Południowego Podlasia odbył się finał konkursu historycznego „Mój region”. Uczeń z klasy I gimnazjum - Jakub Kuśmierczyk zajął zaszczytne I miejsce. Gratulujemy laureatowi wiedzy o naszym najbliższym regionie.

Dzień Dziecka

 


„Los nasz dla was przestrogą”- wycieczka do Państwowego Muzeum na Majdanku

 

W dniu 31 maja uczniowie z gimnazjum i technikum uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym punktem programu było zwiedzenie muzeum na Majdanku w celu zapoznania młodzieży z miejscem pamięci narodowej.

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w naszej szkole

 

30 maja 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Panią Ewą Tymoszuk.

Konkurs wiedzy o Gminie Terespol

W dniu 26 maja w czterech szkołach na terenie gminy Terespol, dokładnie o godzinie 10.00 odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „25 lat gminy Terespol”.

Anna Artemuk - laureatką konkursu wiedzy z języka rosyjskiego

 

Dnia 11 V 2017r. w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie odbyła się uroczysta gala stanowiąca podsumowanie konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie.

Wycieczka szkolna do Zakładu Centralnego PKP INTERCITY w Warszawie

 

11 maja klasa ID - technik transportu kolejowego uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Zakładu Centralnego PKP INTERCITY w Warszawie. Młodzież obejrzała nastawnie dysponującą GR i wykonawczą GR 1, halę napraw pociągów, halę całopociągową, elektrowozownię Olszynka Grochowska, nastawnię manewrową GR 5. Atrakcją wyjazdu było również zwiedzanie pendolino oraz przejazd tym pociągiem do Warszawy.

Matura 2017

 


Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

 


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

 

W naszej szkole w ostatnim tygodniu kwietnia, kolejny już raz uczniowie podejmowali Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Zajęcia na pływalni AWF w Białej Podlaskiej

 


Dzień otwarty

 

 


Stypendia sportowe Powiatu Bialskiego

Stypendia otrzymali zawodnicy zamieszkujący teren powiatu bialskiego, za wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach objętych systemem sportu młodzieżowego. Wśród wyróżnionych jest reprezentant naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. więcej
Kacper Bogusz - uczeń II klasy gimnazjum w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylanach. Sport uprawia od 2015 roku.

Półfinał wojewódzki w piłce nożnej (orlik)

Po zwycięstwie w finale powiatu drużyna piłkarska reprezentująca naszą szkołę uzyskała awans do 1/2 finału województwa lubelskiego. 21.04.2017 r. w Białej Podlaskiej rywalizowała z ośmioma zespołami reprezentującymi powiaty północnej Lubelszczyzny. W ostatecznej klasyfikacji zajmując miejsca 5 - 6.

Apel Wielkanocny

 

Dnia 11 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel związany ze Świętami Wielkiej Nocy.

Gimnazjalny Projekt Edukacyjny

 

W dniu 4.04.2017 r. odbyła się uroczysta prezentacja Gimnazjalnego Projektu Edukacyjnego klasy II ag. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie tematy, które realizowali pod kierunkiem nauczycieli opiekunów w roku szkolnym 2016/2017.

O naszej szkole na sesji Rady Powiatu

 


„Mój Region”- I etap konkursu już za nami

Uczniowie naszego gimnazjum: Bartosz Błyskun, Dawid Jowik i Jakub Kuśmierczyk zakwalifikowali się do II etapu konkursu historycznego „Mój region”, którego organizatorem jest Muzeum Południowego Podlasia.

Dziewczęta najlepsze w powiecie

23 marca 2017 roku w hali sportowej ZS CKR w Leśnej Podlaskiej rozegrany został Finał Powiatu Bialskiego w koszykówce dziewcząt „Licealiady”. W zawodach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bialskiego.

Dzień wiosny

 

W dniu 21 III rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą, która będzie coraz krótsza, a dzień coraz dłuższy. Ten kto jest znakomitym obserwatorem, ujrzy wiosnę, usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.

Dzień Edukacji Prawnej

Podziękowanie

 

W dniu 15 marca uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej.

Noc w bibliotece

10 marca w szkolnej bibliotece odbyło się nocne spotkanie miłośników czytania, przygotowane przez panie: Martę Antonowicz, Agnieszkę Gałązka, Renatę Chwesiuk.

Spotkanie przedstawicieli szkół współpracujących z Nadbużańskim Oddziałem SG

Dyrektor naszej szkoły pan mgr Robert Wieczorek uczestniczył w spotkaniu szkół współpracujących z NOSG. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz podpisanie porozumienia dotyczącego współdziałania edukacyjnego w kolejnych latach. więcej

Dzień Kobiet

 

 


Sukces Anny Artemuk

Anna Artemuk, uczennica klasy II Ag uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Rosyjskiego oraz tytuł Finalisty Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego.
Gratulujemy Ani sukcesów.

Kolejny sukces Mateusza Artemuka

1 marca 2017 r. odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym.

Podsumowanie Roku Żołnierzy Wyklętych w Powiecie Bialskim

 

 

 

W dniu 1 marca 2017 r. w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Żołnierzy Wyklętych w Powiecie Bialskim.

Konkurs


Drodzy Rodzice
Czytanie jest ważne

Jest mi bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Wycieczka do Rąblowa na stok narciarski

 

W piątek 24.02.2017 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pana Arkadiusza Laszewskiego i pani Magdaleny Tymoszuk wyruszyła na stok narciarski w Rąblowie.

Tłusty Czwartek

 

W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku.

Bialski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich

 

Dnia 17.02.2017 r w Białej Podlaskiej na uczelni PSW odbył się Bialski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich organizowany przez Wydział Filologii Angielskiej.

XII Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej

 

W dniu 14 lutego 2017 roku w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej.

I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Nożnej Halowej

13 lutego w hali MOK w Terespolu odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej. Uczestniczyło w nich siedem reprezentacji szkół powiatu bialskiego.

Bal Gimnazjalny

 

W dniu 11 lutego 2017 r. w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbył się Bal Gimnazjalny.

Sukces Mateusza Artemuka

Duży sukces odniósł uczeń klasy II b Mateusz Artemuk w 43 Olimpiadzie Historycznej.

Wycieczka do Sądu Rejonowego

W dniu 31 stycznia uczniowie z klasy I technikum wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej.

Studniówka

 


Dzień Ochrony Danych Osobowych


XII Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej


Jasełka bożonarodzeniowe

 

 


Sukces naszych uczennic w konkursie plastycznym

 

16. 12. 2016 r. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej podczas Jarmarku Świątecznego odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną, który został zorganizowany przez Bialskie Centrum Kultury.

Przekazanie zebranych rzeczy do schroniska

Podziękowanie

 

W piątek 16.12.2016 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej zebrane koce, kołdry, karmę oraz miski na pokarm i wodę, które z pewnością przydadzą sie podopiecznym schroniska.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej schroniska: http://azyl-schronisko.pl/

Będziemy kontynuować zbiórkę w przyszłym semestrze obecnego roku szkolnego.

Przedstawienie profilaktyczne

 

7 grudnia 2016r. gościł w naszej szkole teatr Kurtyna z Krakowa. Zaprezentował przedstawienie profilaktyczne „Spacer po linie”.

Wycieczka Szkolna do Warszawy

 

Dnia 6 grudnia odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klas gimnazjum i liceum.

Szkolne mikołajki

 

Z okazji Mikołajek gościliśmy w naszej szkole Św. Mikołaja wraz z Śnieżynkami, który przyniósł wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły słodki upominek.

Sponsorem czekoladowych łakoci była Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Koncert profilaktyczny

 

2 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym „Kuszenie śmierci” w wykonaniu znanego aktora Lecha Dyblika.

Szlachetna Paczka

To już XVI edycja ogólnopolskiego projektu – w naszej szkole IV – zainicjowanego przez Stowarzyszenie Wiosna.

Dzień Kolejarza

 

Dzień Kolejarza (25 listopada) uczniowie naszej szkoły uczcili przebierając się w stroje pracowników kolei.

Matura próbna

W dniach 22 - 25 listopada 2016 r. odbędzie się w szkole matura próbna klas trzecich liceum i czwartych technikum według harmonogramu.

Dzień Życzliwości

 

Z okazji Dnia Życzliwości w naszej szkole odbył się plebiscyt na najsympatyczniejszą koleżankę i kolegę. Ten zaszczytny tytuł przypadł Agnieszce Sobieszuk z kl. 2di oraz Dawidowi Chiluk z kl. 1 dm.
Serdecznie gratulujemy

”Konkurs o Harrym Potterze”

W dniu 17 listopada w bibliotece szkolnej odbył się ”Konkurs o Harrym Potterze”. Wzięło w nim udział 13 uczniów klas ponadgimnazjalnych.

III Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzelectwie Sportowym

 

Dnia 16 listopada na strzelnicy pneumatycznej naszej szkoły odbyły się III Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzelectwie Sportowym. Uczestniczyło w nich sześć reprezentacji szkół powiatu bialskiego.

Narodowe Święto Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości - to polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów.
15.11.2016 roku odbył się w szkole apel z okazji tego święta. W tym dniu uczniowie klas mundurowych zostali pasowani na kadeta.


Wszystkich Świętych - dzień zadumy i nostalgii

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”
ks. Jan Twardowski

 

W dniu zadumy i nostalgii pamiętamy o tych którzy odeszli. Delegacja młodzieży
28. 10. 2016 r. wraz z opiekunem panem Mariuszem Rydzem zapaliła znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.

IV Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat w podnoszeniu ciężarów

 

W dniach 20-23 października w hali Biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się IV Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat w podnoszeniu ciężarów.

Spotkanie klas mundurowych

 

W dniu 23.10. 2016r. w Synagodze Jeszywas Chachmej w Lublinie odbyło się spotkanie młodzieży klas mundurowych z Izraela z młodzieżą klas mundurowych województwa lubelskiego, w której wzięła udział także uczennica naszej szkoły Diana Marczak z kl. II B wraz z opiekunem panią Magdaleną Tymoszuk.

Z wizytą w Sejmie RP i Centrum Nauki Kopernik

 

21 października 2016 r. czterdziestu trzech uczniów z gimnazjum, liceum i technikum pod opieką nauczycieli: Bogusława Korzeniewskiego, Marty Antonowicz i Jolanty Chwesiuk uczestniczyło w wycieczce do Warszawy.

Zajęcia na symulatorze

 


Największa na świecie lekcja resuscytacji za nami

 

Największa na świecie lekcja resuscytacji za nami.

Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły

 

W dniu 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej
i uczciliśmy pamięć Patrona Szkoły – Władysława Stanisława Reymonta.

Etap powiatowy IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W dniu 10 października odbył się etap powiatowy IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy
o Zdrowiu Psychicznym, w której nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
  • miejsce II – Rafał Semenowicz
  • miejsce III – Aleksandra Pyndryk
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
więcej informacji

Otrzęsiny klas pierwszych

 

7 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.


Zbiórka plastikowych nakrętek

W bieżącym roku szkolnym prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnej Paulinki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Nakrętki zbierane w szkole zostaną sprzedane, a pieniążki w ten sposób uzyskane przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Paulinki.


1 kg nakrętek = 20 pkt.


Zbiórkę prowadzi pani Violetta MikołajczakMistrzostwa Województwa Lubelskiego
Młodzików i V Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol

 

W dniach 01 - 02 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików połączone z V Turniejem o Puchar Wójta Gminy Terespol.

Dzień chłopaka

 

 


Spotkanie czytelnicze

Serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów książek i miłośników literatury na spotkanie czytelnicze, które odbędzie się 3 października 2016 roku o godzinie 13.15 w bibliotece szkolnej.M. AntonowiczZajęcia karate


Koncert profilaktyczny

 

29.09.2016 r. w naszej szkole młodzież klas gimnazjalnych miała możliwość wysłuchania koncertu profilaktycznego utrzymanego w klimacie muzyki elektronicznej pt. „W Pułapce Złudzeń” prowadzonego przez Łukasza „Bacę” Backiela.


Europejski Dzień Języków Obcych

 

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na różnorodność językową i bogactwo kulturowe Europejczyków.

Dzień Języków Obcych

Dnia 27 września 2016 r. w naszej szkole odbędzie się Dzień Języków Obcych. We wtorek na 5 jednostce lekcyjnej uczniowie każdej klasy przedstawią wylosowany przez siebie kraj i będą prezentować znajomość wiedzy o krajach europejskich. Uczniowie wezmą udział w turnieju 1 z dziesięciu .

Wszystkich serdecznie zapraszamy

Zbiórka dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt

Prowadzimy zbiórkę następujących rzeczy:
  • Sucha karma (10kg = 10 pkt )
  • Kołdry i koce (1 szt.= 10 pkt )
  • Miski na pokarm i wodę itp. (1 szt.= 5 pkt )
Akcja trwa do 30. 11. 2016 r.
Samorząd Uczniowski
Zbiórkę prowadzi Magdalena Tymoszuk

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W dniu 22.09.2016r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali nr 103 odbędzie się etap szkolny IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.
Pedagog szkolny

Zebranie Rodziców uczniów klas pierwszych

16.09.2016 r. o godzinie 14.30 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów klas pierwszych

z Dyrektorem Szkoły na sali gimnastycznej. Po części oficjalnej spotkanie Rodziców

z wychowawcami poszczególnych klas według harmonogramu:

Zapraszamy


Zapraszamy na Kiermasz Używanych Podręczników


W poniedziałek, 5 września od godziny 9.00 do 14.00 odbędzie się w bibliotece naszej szkoły Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu zostaną udostępnione stanowiska gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Ponadgimnazjalnej

i Gimnazjum.
Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek.


Informacja dla Rodziców uczniów klas I i II gimnazjum

Szkoła zapewnia bezpłatnie uczniom klas pierwszych i drugich gimnazjum wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 

I stało się.... Wakacje dobiegły końca. Uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/17. Pełni nadziei ruszamy zdobywać wiedzę przez najbliższe 10 miesięcy. Przed nami jeszcze tylko:
  • 190 - tyle dni nauki szkolnej pozostało jeszcze do końca roku szkolnego,
  • 102 - tyle dni wolnych od nauki pozostało jeszcze do wakacji,
  • 174 - tyle dni wolnych od nauki jest w całym roku, licząc wszystkie weekendy, święta oraz ferie zimowe i wakacje.
Powodzenia

Żegnajcie wakacje

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole odbędzie się
w czwartek 1 września o godz. 9:00 na placu szkolnym.
Msza Święta o godzinie 8.00 w kościele parafialnym w Małaszewiczach.

Po części oficjalnej zapraszamy uczniów na spotkanie z wychowawcami.