Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Szkoła

Zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego


Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2

Zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym

plakat spis powszechny
szczegółowe informacje https://spis.gov.pl/
multimedia https://spis.gov.pl/multimedia/

Nasza młodzież ponownie na stażu europejskim

staż w Grecji
Na przełomie maja i czerwca br. 50 uczniów naszego technikum – w podziale na dwie 25 osobowe grupy – odbywało staż europejski w Grecji w Platamonas w ramach programu POWERVET 2020-1-PL01-KA102-080732. Realizowany projekt nosił nazwę „Zdobywamy wiedzę i umiejętności na europejskim stażu”. Wyjazd dedykowany był przyszłym technikom transportu kolejowego, technikom eksploatacji portów i terminali oraz technikom informatykom. W dniu 24 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie stażu, w ramach którego nastąpiło wręczenie certyfikatów oraz wymiana doświadczeń, opinii i pozytywnych wrażeń – a tych ostatnich było co niemiara!

Egzaminy zawodowe

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec/lipiec 2021 r. (Formuła 2012 i 2017)

w części pisemnej egzaminu
w części praktycznej egzaminu


Wakacje z książką

wakacje z książką

Kolejna grupa uczniów na europejskim stażu

uczniowie na stażu europejskim
07 czewca 2021 rozpoczął się drugi turnus europejskiego stażu. Tym razem nowe doświadczenia zawodowe w pięknych greckich okolicznościach przyrody bedą zdobywali uczniowie klas technik eksploatacji portów i terminali oraz technik informatyk.
Relacja z pobytu https://www.facebook.com/ReymontMalaszewicze


Egzamin na certyfikat kadeta klasy mundurowej

egzamin na certyfikat kadeta klasy mundurowej
W dniu 2 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się egzamin uprawniający do nadania Certyfikatu Kadeta Klasy Mundurowej. Do egzaminu przystąpiło dziewięciu (już) absolwentów naszej placówki.

Komunikat dotyczący szczepienia nastolatków

plakat szczepienie nastolatków
Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek ) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.
Link do konferencji.


Dzień otwarty

plakat dzień otwarty
Dzień Otwarty Szkoły
29.05.2021
Zapraszamy do zwiedzania szkoły w godzinach 9 - 15.
Obowiązuje reżim sanitarny związany z epidemią COVID-19.

Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej
dla dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli

Dzieci, uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferuje Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wraz z filiami. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2

Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Europejski staż zawodowy w Grecji

matura 2021
Od 24 maja br. 25 uczniów technikum transportu kolejowego uczestniczy w europejskim stażu zawodowym w Platamonas. Uczniowie zdobywają nowe doświadczenia zawodowe oraz korzystają z pięknych atrakcji turystycznych jakie zapewnia Grecja. więcej informacji https://www.facebook.com/ReymontMalaszewicze

Konkurs dla uczniów klas 7 - 8 szkół podstawowych. "Mój wymarzony zawód"

Wyniki konkursu "Mój wymarzony zawód"

Konkurs ,, Mój wymarzony zawód” skierowany był do uczniów klas 7- 8 szkół podstawowych.

Uczestnicy konkursu przedstawili, jakie kroki należy podjąć, aby zaplanować karierę zawodową. Pokazali, że jest to proces bardzo złożony, na który wpływ ma wiele różnych czynników, zarówno osobowościowych jak i społecznych. Młody człowiek stojący na progu dorosłości, podejmujący decyzję, w jakim kierunku chciałby się kształcić, a następnie pracować, musi kierować się tym, jaki zawód odpowiadałby mu najbardziej oraz żeby był dostosowany do jego zainteresowań i prowadził do realizacji celów, które są dla niego ważne.

Matura 2021

matura 2021

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

wręczenie nagród

Zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei

zajęcia 3D
Chcesz nauczyć się modelowania 3D?
Chcesz spróbować czegoś nowego?
Chcesz zdobyć nowe umiejętności?

23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Czytając nigdy nie będziesz sam.

logo akcja żonkile
Jak co roku kwiecień jest świętem książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach, prawach autorskich.

PAMIĘTAJMY! „AKCJA ŻONKILE”

logo akcja żonkile
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji „Żonkile”. Ideą akcji jest przywracanie pamięci o bohaterach i bohaterkach powstania w getcie warszawskim, zbrojnego zrywu Żydów, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Biblioteka poleca

biblioteka poleca nowości książkowe

Fotorelacja z podsumowania projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów"

zdjęcie podsumowanie

Wielkanocne dzieło wychowanków internatu

pisanki wielkanocne


Zakończenie i podsumowanie staży i praktyk zawodowych w Grecji

wręczenie certyfikatów

II Ogólnopolski konkurs wiedzy kolejowej

banner ogólnopolski konkurs wiedzy kolejowej
UWAGA! Uczniowie kierunków kolejowych!

Zapraszamy do zapisów i uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej "Europa pełną parą 2021", który organizuje Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei oraz Stacja Muzeum. Konkurs jest dwuetapowy. Etap pierwszy będzie organizowany on-line 22 kwietnia 2021 roku i będzie polegał na rozwiązaniu testu. W wyniku tego etapu zostaną wyłonieni finaliści, którzy spotkają się w etapie drugim, który będzie miał miejsce w Warszawie w czerwcu 2021. Rejestracja odbywa się a pomocą linku: https://kolejnaciebie.pl/karta-zgloszeniowa-okwk-2021/

Więcej informacji u Pani Małgorzaty Trębickiej-Żuk

VII Powiatowy przegląd tradycji wielkanocnych

plakat powiatowy przeglad tradycji wielkanocnych

Uczniowie ZS im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach – NAJLEPSI!

finaliści konkursu ambasadorzy bezpieczeństwa kolejowego
W lutym miało miejsce jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – odbył się finał międzyszkolnego konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego, w którym uczniowie z naszej szkoły rywalizowali z uczniami Technikum Nr 7 w ZS im. inż. St. Wysockiego d. "Kolejówka" w Warszawie. 5 marca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu.

Kształcenie na odległość - poradnik dla uczniów


Kształcenie na odległość - poradnik dla rodziców


8 marca - Dzień Kobiet

oferta edukacyjna 2021_22

Biblioteka poleca na Walentynki


Kolej na bezpieczeństwo!

Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Szkolną w czwartek 11.02 o godz. 16:00 na wyjątkowe wydarzenie – Galę Finałową międzyszkolnego Konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. 

Dzień Bezpiecznego Internetu

banner dzień bezpiecznego internetu

Nowości książkowe


Europejski Dzień Ochrony Danych

Europejski Dzień Ochrony Danych powstał z inicjatywy Komitetu Ministrów Rady Europy. Obchody przypadają w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje kwestie dotyczące ochrony danych osobowych.
Dzień Ochrony Danych Osobowych ma zwrócić uwagę wszystkich obywateli państw Europy na kwestie związane z ochroną danych i przyczynić się do podniesienia poziomu wiedzy w tym zakresie, a przede wszystkim bezpieczeństwa osobistego

Wyniki I etapu międzyszkolnego konkursu "Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego"


Egzaminy zawodowe sesja zimowa

Wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie
w sesji styczeń-luty 2021 r. (Formuła 2012 i 2017)

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak organizować czas i osiągać planowane cele? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych? Odpowiedzi na te pytania uczniowie znajdą w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD „Techniki nauki”... https://www.gov.pl/web/edukacja/techniki-nauki--nowy-cykl-edukacyjny-tvp-vod

Ogłoszenie o zamówieniu na usługę społeczną

Nazwa zamówienia - świadczenie usługi hotelarskiej i gastronomicznej w tym realizację zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników mobilności międzynarodowej organizowanej w ramach projektu nr 2020-1-PL01-KA102-080732 pt. "Zdobywamy wiedzę i umiejętności na europejskim stażu" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu POWER, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i na której zlecenie działa Zamawiający w Nea Mesangala 400 07 , Grecja. szczegółowe informacje

Wyniki konkursu " Rosyjska kartka bożonarodzeniowa"

praca 1 miejsce cz.1
praca 1 miejsce cz.2
Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych i zorganizowany był online w Zespole Szkół im.Wł.St.Reymonta w Małaszewiczach.
rozwiń/zwiń
Komisja konkursowa w składzie:
mgr Helena Głowacka
mgr Elżbieta Komosa
mgr Renata Zając dokonała oceny zgłoszonych do konkursu prac. Wyłoniła 3 laureatów konkursu oraz przyznała 1 wyróżnienie.
Wyniki:
I miejsce - Malwina Wojtaś,kl.1b
II miejsce - Gabriela Filimon,kl.1b
III miejsce - Patryk Wojtaś, kl.1df
Wyróżnienie - Jakub Tarasiuk, kl.1df
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się po powrocie (fizycznym) do szkoły.

Szanowni Absolwenci kierunku technik transportu kolejowego

Otrzymaliśmy informację, iż PKP Polskie Linie Kolejowe w Siedlcach planują na przełomie grudnia 2020 r. i stycznia 2021 r. rekrutację z możliwością zatrudnienia od 1 lutego 2021 r. 10 - 12 osób z tytułem zawodowym technika w specjalności ruchowej na stanowisko nastawniczego.

W związku z powyższym zapraszamy do udziału w tej rekrutacji naszych absolwentów, którzy spełniają powyższe wymagania.

Rekrutacja ukaże się na stronie internetowej zakładu pracy PKP Polskie Linie Kolejowe w Siedlcach i tam trzeba złożyć swoją aplikację.
Życzymy powodzenia.

Konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna
Zaprasza do udziału w świątecznym konkursie fotograficznym
“MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA“

Biblioteka poleca na święta


Upamiętniliśmy 95-tą rocznicę śmierci naszego patrona – Władysława Stanisława Reymonta

W dniu 5 grudnia 2020 przypadała 95-ta rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta – laureata literackiej Nagrody Nobla, ale przede wszystkim kolejarza.

Konkurs na "Rosyjską kartkę bożonarodzeniową"

Uwaga uczniowie. Ogłaszam konkurs na "Rosyjską kartkę bożonarodzeniową"
(uczniowie klas pierwszych).

Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego


Dzień Kolejarza

Wyniki konkursu "Kolej w obiektywie"


Dzień Życzliwości 2020

Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. W Polsce w tym dniu świętujemy Światowy Dzień Życzliwości.

Zrealizowały: Edyta Szołucha, Monika Chwesiuk

14 listopada Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

Jaką moc ma książka? Czy czytanie może być lekiem, środkiem na ból fizyczny i psychiczny? A może sposobem na powrót do społeczeństwa lub pozbycie się uprzedzeń? Czy lektura może uleczyć słowem?
rozwiń/zwiń


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!
IPNtv: Gra o Niepodległość https://youtu.be/M55hKTnUbKk

Biblioteka poleca


Pamiętamy

"Wspomnienie jest formą spotkania."
Khalil Gibran

Dyżur pedagoga

Drodzy Rodzice i Uczniowie

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z koronawirusem - zdalne nauczanie - w razie pytań i potrzeby konsultacji, zapraszam do kontaktu z pedagogiem szkolnym poprzez dziennik elektroniczny lub poprzez adres mailowy pedagog.reymont@interia.pl Życzę zdrowia, spokoju i optymizmu.
Pedagog szkolny Monika Chwesiuk

Konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału
w konkursie fotograficznym
„Ubierz się w książkę – czyli sleeveface w bibliotece”

Ogłoszenie o zamówieniu dostawy oleju opałowego

Aktualne do 13.10.2020

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
„Z książką Ci do twarzy’
BIBLIOTEKA SZKOLNA
ogłasza KONKURS LITERACKI

Dzień Edukacji Narodowej. Wręczenie stypediów Starosty Bialskiego.


We wtorek 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony z obchodami Święta Patrona Szkoły.

Grupa licealistów naszej szkoły uczestniczy w projekcie "Ponadnarodowa mobilność uczniów"

Ostatnie dni naszego pobytu w Grecji spędziliśmy na zwiedzaniu miejscowości Neoi Poroi, portu Panteleimon oraz na uczestnictwie w zajęciach i wizycie w zaprzyjaźnionej greckiej szkole Platon.
Dnia 11. 10 wyprawiliśmy się z wycieczką na Meteory, czyli klasztory mnichów zawieszone na skałach. Po drodze wstąpiliśmy do pracowni, gdzie mogliśmy w skrócie obejrzeć technikę pisania ikon, jak również dokonać ich zakupu. Obejrzeliśmy klasztor św. Warłama, a wspinając się w górę podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki. Dla wielu z nas był to wyjątkowy i niepowtarzalny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci

W kolejnych dniach zwiedzaliśmy ruiny zamku krzyżackiego w Plantemonas oraz wodospady w Lichotoro, oprócz podziwiania pięknych zabytków uczestniczyliśmy w zajęciach z języka greckiego, mitologii greckiej i robotyki.
Dnia 07.10.2020 wczesnym rankiem wyruszyliśmy na spotkanie z wyspą Skiathos.
W dniach 4-17.10.2020 druga grupa licealistów naszej szkoły uczestniczy w projekcie "Ponadnarodowa mobilność uczniów".
Co robimy na wyjeździe?
Oto pierwsza relacja.


Hołd bohaterom walki o niepodległośćZapisy i więcej informacji u Pani Małgorzaty Trębickiej-Żuk


Uczniowie liceum na zajęciach językowo-kulturoznawczych w Grecji

We czwartek mieliśmy ostatnią lekcję greckiego i podsumowanie naszych zadań projektowych. W ramach podziękowania wręczyliśmy słodki upominek z Polski.
Ostatnie dni naszego wyjazdu spędziliśmy w greckiej szkole Platon realizując zadania projektowe z młodzieżą z tamtejszej szkoły. Szkoła Platon to prywatna placówka gdzie uczą się gimnazjaliści i uczniowie liceum.


Klasa mundurowa na zajęciach językowo-kulturoznawczych w Grecji - projekt POWER

W tym tygodniu miała miejsce wizyta w miasteczku Paralia gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić...
Kolejne dni upłynęły nam na zajęciach językowych z greki i angielskiego a także na wyjazdach kulturoznawczych.

21.09.2020 Kalispera! Po kilkunastogodzinnej podróży dotarliśmy do naszego hotelu położonego w miasteczku Nei Pori na Riwierze Olimpijskiej. Po kolacji wybraliśmy się na wieczorny spacer plażą.


Praktyki w Grecji - relacja z kolejnych dni

16 i 17 września to ostatnie pełne dni naszego pobytu w Grecji. Był to czas intensywnych praktyk i nauki.


Ogłoszenie

Zebranie Rodziców uczniów pierwszych klas odbędzie się 18.09.2020 r. o godzinie 15.00 z Dyrektorem Szkoły na sali gimnastycznej. Po części oficjalnej spotkanie Rodziców z wychowawcami poszczególnych klas według harmonogramu:
Klasa
Sala
Wychowawca
IB 6 p. Magdalena Tymoszuk
IDF
103
p. Jolanta Chwesiuk
IC
208
p. Jadwiga Wasiluk
Zapraszamy

Relacja z praktyk zawodowych w Platamonas (Grecja)

Kolejne dni naszego stażu / praktyk zagranicznych były niezwykle intensywne – szczególnie poniedziałek [14.09.2020 r].

I nadszedł weekend. Po intensywnym tygodniu pełnym wrażeń, nowych doświadczeń zawodowych i praktyk mieliśmy chwile wytchnienia, ale nie oznaczało to próżności. Piąty i szósty dzień stażu o prawda był wolny od zajęć u pracodawców jednak niezupełnie beztroski bowiem odwiedziliśmy dwa wspaniałe miejsca….
Trzeci i czwarty dzień naszego stażu były bardzo intensywne.
Drugi dzień naszego stażu zaczęliśmy zajęciami zawodowymi, natomiast po obiedzie wybraliśmy się na plażę do Neoi Poroi. Było świetnie! Piasek, słońce i cieplutkie Morze Egejskie! A na zakończenie dnia wieczór grecki, podczas którego poznaliśmy fragment bogatej kultury związanej z greckim tańcem ludowym … OOOOPAAAA!
Stało się! Jesteśmy w Platamonas! U podnóży masywu górskiego Olimp.

Rozpoczęcie roku szkolnego


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole
odbędzie się we wtorek 1 września.
Klasy pierwsze o godzinie 8.00 spotkanie z Dyrektorem Szkoły na placu szkolnym.
Po części oficjalnej zapraszamy uczniów na spotkanie z wychowawcami.
Pozostałe klasy o godzinie 9:00 spotkanie z wychowawcami na placu szkolnym.

Uczniowie obowiązkowo przychodzą w maseczkach!

Kwaterowanie w internacie

Kwaterowanie uczniów w internacie rozpocznie się
31.08.2020 (poniedziałek) od godziny 15.00.
Należy ze sobą przywieźć rzeczy osobiste, szklankę, talerz, sztućce, szlafrok lub dresy do łazienki oraz strój galowy.
Internat zapewnia kołdrę, koc, poduszkę, pościel, lampkę nocną.

OBOWIĄZKOWO należy posiadać maseczki niezbędne do przemieszczania się po internacie!

Internat

Wydarzenia rok szkolny 2020/21

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Bezpieczeństwo uczniów podczas zorganizowanych wakacyjnych wyjazdów krajowych i zagranicznych jest jednym z priorytetów działań Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na półmetku wakacji przypominamy zarówno o zachowaniu środków bezpieczeństwa, jak również informacjach, z jakimi warto zapoznać się w czasie wakacyjnego wypoczynku. Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2

Nakręteczki wciąż zbieramyKochani bardzo serdecznie dziękujemy za bezinteresowne i liczne przyłączenie się do akcji zbierania plastikowych nakrętek w naszym internacie. Część nakrętek została przekazana niepełnosprawnej dziewczynce z sąsiedniej miejscowości oraz zostały wrzucone do serduszka naprzeciwko internatu. Kwota uzyskana z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na rehabilitację w specjalistycznych gabinetach. Jeszcze raz serdeczne dzięki!

Izabela Kolańska, Edyta Szołucha


Czas wolny inaczej…

ognisko
W naszym internacie czas płynie według ustalonych reguł, pobudka, śniadanko, szkoła, obiadek, nauka własna, kolacyjka, prysznic i spanie. W dniu 08.06 było całkiem inaczej….

Dzień dziecka

grill dzień dziecka
Co prawda niektórzy z nas są już pełnoletni, to wciąż drzemie w nas dziecko. Lubimy się czasem troszkę pobawić i dzisiejszy grill był właśnie po to. Trochę śmiechu, trochę zabawy na świeżym powietrzu z przerwą na kiełbaskę. Wraz z muzyką w tle, wszyscy spędzili miło czas. Bardzo się cieszymy, że wreszcie mogliśmy choć na chwilę być razem:)

Pożegnanie maturzystów

Drodzy Maturzyści, nasi wychowankowie!!!
Życzymy Wam wysokich wyników na Maturze,
zrealizowania planów zawodowych i osobistych.
Dużo zdrowia, nadziei na lepsze jutro, wszystkiego najlepszego!
Pamiętajcie, że drzwi naszej placówki
zawsze będą dla Was otwarte.
Wychowawcy internatu
Oprócz życzeń wychowankowie opuszczający mury internatu otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez p. Edytę.

Wielkanocne dzieło wychowanków internatu

pisanki wielkanocne

W myśl sentencji ks. Mieczysława Malińskiego: „ MIARĄ TWOJEGO CZŁOWIECZEŃSTWA JEST WIELKOŚĆ TWOJEJ TROSKI O DRUGIEGO CZŁOWIEKA.” w dniu 24.03. 2021r. przekazałyśmy drobne świąteczne upominki podopiecznym Domu Pogodnej Starości im. Św. Brata Alberta w Kodniu, wykonane z wychowankami naszego internatu. Adresatami akcji były przede wszystkim osoby starsze, samotne, często schorowane. Bardzo serdecznie dziękujemy Natalce, Oliwce i Natalce za bardzo duże zaangażowanie w wykonanie pisanek.

Edyta Szołucha

Izabela Kolańska


Powiatowy przegląd tradycji wielkanocnych

plakat konkurs wielkanocny

jajko wielkanocne plakat konkurs wielkanocny plakat konkurs wielkanocny
Moi drodzy, Wasi koledzy Mateusz, Kamil i Albert biorą udział w VII Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych, który odbędzie się 21 marca 2021 roku o godzinie 14.00 w Szkole Podstawowej w Sosnówce.
Wyniki konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną https://youtu.be/iLyw6_djqvs
Gratulujemy wychowankom osiągniętych sukcesów.
I miejsce Albert Podgajny
III miejsce Kamil Domański
wyróżnienie Mateusz Sawczuk

8 marca - Dzień Kobiet

dzień kobiet

Razem na Święta

Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą.
Kochaj ich mimo to.
Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje.
Czyń dobro mimo to.
Jeśli ci się uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów.
Staraj się mimo to.
Dobro, które czynisz, jutro zostanie zapomniane.
Czyń dobro mimo to.
Uczciwość i otwartość wystawią cię na ciosy.
Bądź mimo to uczciwy i otwarty.
To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach.
Buduj mimo to.
Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna.
Ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą cię zaatakować.
Pomagaj mimo to.
Jeśli służąc światu dasz z siebie wszystko, potraktuje cię kopniakiem.
Mimo to dawaj światu z siebie wszystko.
Matka Teresa z Kalkuty

W dniu 18 grudnia 2020 r. jako przedstawiciel społeczności naszego internatu przekazałam podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Św. Alberta w Kodniu, drobny upominek w postaci stroika bożonarodzeniowego oraz płyty z nagranym montażem słowno-muzycznym " Droga do świętości" poświęconym Janowi Pawłowi II w wykonaniu naszych wychowanków, uczniów oraz gościa specjalnego.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pracę nad montażem filmu w tych niecodziennych warunkach. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy i zdobyte w trakcie pracy doświadczenia z pewnością przydadzą nam się w dalszej pracy.

Izabela Kolańska


Zdalne nauczanie

Zrealizowały: Edyta Szołucha, Monika Chwesiuk

Dzień Chłopaka

30 września to Dzień Chłopaka.Z tej okazji uczennice z internatu Naszej Szkoły, pod kierunkiem p.Renaty Chwesiuk i p.Renaty Zając, przygotowały Chłopakom niespodziankę. Każdy z nich otrzymał słodki upominek wraz ze "Złotą myślą"-wierszem.Dodatkowo jeszcze chłopaki losowali karteczki, mówiące o ich pozytywnych cechach charakteru.Po odczytaniu ich na głos, dziewczęta weryfikowały czy to prawda.
Wieczór w szkolnym internacie upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Konkurs „Wiedzy o internacie”

W dniu 30.09.2020 w internacie odbył się konkurs „Wiedzy o internacie”. Wzięło w nim udział 10 wychowanków z klas pierwszych. Zwyciężyła uczennica Aleksandra Kuźmiuk, drugie miejsce zajęła Weronika Biernacka, trzecie miejsce - Wiktoria Gil. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
Renata Chwesiuk
Izabela Kolańska

Wybory Młodzieżowej Rady Internatu

Dnia 23.09.2020 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Często dla młodych ludzi jest to pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Przebieg wyborów nadzorowali opiekunowie Izabela Kolańska oraz Renata Chwesiuk. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do MRI: przewodnicząca- Magdalena Tokarska, zastępca- Klaudia Rudzka, Skarbnik – Mateusz Sawczuk. Nowo wybranym władzom MRI gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz internatu oraz społeczności.

Zebranie z rodzicami wychowanków internatu

W dniu 18.09.2020 roku odbyło sie spotkanie z rodzicami uczniów mieszkających w internacie. Wychowawcy przakazli rodzicom informacje na temat zachowania i osiągnieć wychowanków. Rodzcie zostali zapoznani z regulaminem funkcjonowania internatu oraz obowiązkami jakie ciążą na nich w czasie pobytu dziecka w internacie. W związku z pandemią COVID-19 zapoznano rodziców z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w internacie w okresie pandemii.

Inauguracja roku szkolnego w internacie

W dniu 1 września 2020 roku po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się spotkanie inauguracyjne w internacie. Spotkanie prowadziła p. Jadwiga Wasiluk. W czasie spotkania odbyło się powitanie wychowanków w internacie w nowym roku szkolnym 2020/21. Wychowankowie zostali zapoznani z zasadmi funkcjonowania internatu oraz rozkładem pomieszeń z których wychowankowie bedą korzystać. Wychowankom przedstawiono opiekunów oraz pracowników obsługi, którzy bedą sprawowali nad nimi opiekę. Pani Jadwiga Wasiluk zapoznała wychowanków z regulaminem internatu, z zasadami dobrej praktyki higienicznej HACCP oraz intrukcją bezpieczeństwa pożarowego. W związku z trwającą pandemią COVID-19 wychowankowie zostali również zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii. W trakcie spotkania wyłoniono dostawcę posiłków do internatu spośród złożonych ofert. Na zakończonie wychowankom złożono życzenia miłego i bezpiecznego pobytu w internacie oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Copyright Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach

ul. Kolejarzy 16
21 - 540 Małaszewicze
tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
www.malaszewicze.com

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0