Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Archiwum szkoła

Ostatnie pożegnanie dr n. ekon. Mikołaja Jefimiuka


W dniu 27 sierpnia 2022 r. odbyła się uroczystość pogrzebowa dr n. ekon. Mikołaja Jefimiuka - pierwszego dyrektora naszej szkoły w latach 1971-73, wtedy Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Pracujących Zarządu Rejonu Przeładunkowego PKP w Małaszewiczach. Nabożeństwo żałobne odbyło się w cerkwi w Kobylanach, następnie Zmarły został odprowadzony na cmentarz parafialny w Małaszewiczach gdzie odbyła się ceremonia pogrzebowa. W uroczystości wzięła udział delegacja naszej szkoły łącznie z pocztem sztandarowym.

Cześć Jego pamięciKomunikat

Egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy otrzymali oceny niedostateczne
z przedmiotów odbędą się 29 sierpnia o godz. 8:00.

Informacja

Listy przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/23 dostępne będą na drzwiach wejściowych do szkoły.

Informacja

W dniach 01.08 - 12.08. 2022 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

O szkole w mediach

Znamy wyniki matur w poszczególnych szkołach miasta i powiatu https://bp24.pl/artykul/znamy-wyniki-matur-w/902497

Wykaz podręczników

Już są! Nadeszły długo wyczekiwane wakacje! Przed nami 68 dni beztroskiego czasu! Do zobaczenia 1 września!
Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa...czytaj więcej https://www.gov.pl/web/rcb/bezpieczne-wakacje

Zakończenie roku szkolnego


Rok szkolny 2021/2022 zakończony! Wakacje rozpoczęte!

24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Oficjalne uroczystości z tej okazji w naszej placówce rozpoczęły się o godzinie 9:00 na placu przed szkołą, nieopodal pomnika naszego patrona. I choć głównym celem było odebranie przez uczniów świadectw promujących do klas programowo wyższych, to w tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć wśród nas znamienitych gości.
czytaj więcej
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Grzegorz Gregoruk – Dyrektor małaszewickiego oddziału Morskiej Agencji Gdynia oraz Pan Wojciech Mitura - właściciel Szkoły Nauki Jazdy Auto-Driver, którzy wraz z Panem Dyrektorem Robertem Wieczorkiem ufundowali 6 nagród rzeczowych o łącznej wartości 2000 zł. Nagrody te zostały wręczone trzem najlepszym uczniom technikum oraz trzem najlepszym uczniom liceum. Ponadto na naszych uroczystościach nie mogło zabraknąć Pana Krzysztofa Siedlanowskiego – Naczelnika Działu Kontroli i Instruktażu PKP PLK S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach, który docenił naszych kolejowych stypendystów, wręczając im specjalne nagrody ufundowane przez PKP PLK S.A. Oczywiście nie zabrakło także wyróżnień i nagród książkowych, m.in. za uzyskanie średniej ocen 4,75 i wyższej, za najwyższą frekwencję w szkole czy też za wzorowe czytelnictwo.

Uroczystości na placu szkolnym przewodniczyła Dyrekcja naszej szkoły: Pan Robert Wieczorek oraz Pani Jolanta Wałach. Po części oficjalnej młodzież udała się wraz z wychowawcami do klas, gdzie odebrała świadectwa, życząc sobie udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Nabór do internatu

Uczniowie naszej szkoły chcący zamieszkać w internacie składają wniosek o przyjęcie do internatu do 30 czerwca (termin dodatkowy) do sekretariatu szkoły. Dotyczy to również uczniów mieszkających obecnie w internacie.
Kandydaci do klas pierwszych naszej szkoły chcący mieszkać w internacie dostarczają wniosek o przyjęcie do internatu razem z wnioskiem o przyjęcie do szkoły do sekretariatu szkoły.

Nabór 2022/23

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Rekrutacja zasadnicza

Pokaż/Ukryj
Data początkowa Data końcowa Informacje o etapie
29.07.2022
Publikacja list przyjętych
22.07.2022 08:00 28.07.2022 15:00 Potwierdzanie woli podjęcia nauki
22.07.2022
Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia
24.06.2022 08:00 14.07.2022 15:00 Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia
24.06.2022 08:00 14.07.2022 15:00 Zmiana wyboru preferencji
16.05.2022 08:00 24.06.2022 15:00 Rejestracja i składanie wniosków o przyjęcie
Zachęcamy do wyboru kierunków
z bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły.

Wniosek o przyjęcie do szkoły w wersji papierowej do samodzielnego wypełnienia dla kandydatów spoza województwa lubelskiego jeżeli będą mieli problem z założeniem konta w systemie naboru

wniosek.docx wniosek.pdf


Komunikat

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
odbędzie się 24.06.2022 r. (piątek) o godzinie 9:00 na placu szkolnym.
(w przypadku opadów deszczu w sali gimnastycznej)

Msza w kościele parafialnym w Małaszewiczach o godz. 8:00.


Biblioteka poleca na wakacje


Klimat starych parowozów i warsztaty z budowy pojazdów kolejowych


W maju w ramach kolejnego wyjazdu zawodowego, odwiedziliśmy Skierniewice. Dlaczego akurat ta miejscowość stała się naszym celem?
czytaj więcej

Bynajmniej nie dlatego, że Skierniewice i okolice tego miasta związane są z Reymontem – choć i reymontowskich akcentów na naszym wyjeździe nie zabrakło. To właśnie w Skierniewicach znajduje się perełka kolejowa – jedna z ciekawszych, zachowanych parowozowni i to właśnie tam uczniowie klasy 1 i 2 o profilu technik pojazdów kolejowych mieli zajęcia z budowy i eksploatacji m.in. parowozów. Bo przecież każdy dobry i szanujący się kolejarz powinien wiedzieć czym i jak jeździło się jeszcze kilka dekad temu. Zresztą obecnie – choć nieczęsto – także uruchamiane są turystyczne pociągi prowadzone właśnie pojazdami trakcji parowej. Poza tym sama parowozownia to niezwykle ciekawy obiekt, a akurat w tej swój „dach nad głową” mają takie kultowe pojazdy kolejowe jak OKl27-10, Ol49-4, Ty51-1 czy też wąskotorowy parowóz przemysłowy T49 Ryś oraz wiele innego rodzaju taboru trakcji elektrycznej, spalinowej i wagonów.

Na wielką pochwałę zasługuje fakt, że cała parowozownia prowadzona jest przez Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei – PSMK – Parowozownia Skierniewice, które utrzymuje to niezwykłe miejsce wyłącznie z datków i darowizn pozyskanych z zewnątrz. „Chapeau bas – czapki z głów” – chciałoby się rzec za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz parowozowni, którą wkładają członkowie stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi za przeprowadzenie niezwykle ciekawych zajęć i prezentację eksponatów kolejowych skierniewickiej parowozowni. A Wam przedstawiamy kilka zdjęć z naszych wojaży.

Obóz szkoleniowy klas mundurowych


Jak co roku (wyłączając przerwę związaną z pandemią COVID-19) uczniowie klas mundurowych naszej szkoły brali udział w 5-dniowym obozie szkoleniowym w Myczkowcach
czytaj więcej

Zajęcia prowadzone były w formie szkolenia praktycznego odbywającego się zarówno w dzień jak i w porze nocnej. Ponadto część zajęć była prowadzona w formie wykładów z elementami praktycznymi. Celem szkolenia było opanowanie podstaw lub podwyższenie umiejętności uczestników obozu z zakresu:

* udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
* użycia środków przymusu bezpośredniego,
*technik samoobrony i ataku,
* topografii,
* posługiwania się bronią (atrapa karabin/pistolet),
* technik linowych z elementami alpinistycznymi,
* survivalu,
* ratownictwa wysokościowego,
* technik i taktyk wykorzystywanych w służbie wojskowo-policyjnej oraz Straży Granicznej.

Ważnym elementem zajęć była taktyka zielona, czarna oraz czerwona, a także działania specjalne technik pola walki.
Całe szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanych instruktorów należących do Stowarzyszenia Instruktorów Służb Mundurowych posiadających uprawnienia m.in. z zakresu samoobrony, ratownictwa medycznego, taktyki specjalnej oraz strzelectwa sportowego. Po zakończonym szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat zaświadczający zaliczenie szkolenia z wynikiem pozytywnym i opanowania programu szkolenia w zakresie praktycznym i teoretycznym.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Praktyki europejskie i zajęcia kulturoznawczo-językowe


22 maja 63 uczniów naszej szkoły wyjechało na praktyki zagraniczne (technikum) oraz zajęcia kulturoznawczo-językowe (liceum) w słonecznej Grecji. Przewidziane są również szkolenia dla grona pedagicznego. Zajęcia trwają do 4 czerwca. Relacja z wyjazdu.

Wyjazd został zrealizowany dzięki udziałowi w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Projekty :Lubimy czytać………..

okładka książki 11 papierowych serc
11 utraconych tygodni. 11 szans, żeby je odzyskać. Rok temu: Życie Elli było idealne...
czytaj więcej
Miała cudownych przyjaciół i niesamowitego chłopaka. Wszystko się zmieniło w momencie wypadku samochodowego. Kiedy Ella obudziła się w szpitalu, nie pamiętała ani tragicznego wydarzenia, ani tygodni przed nim. Nie rozumiała też, dlaczego zerwała ze swoim chłopakiem.

Teraz: Ella zaczyna otrzymywać papierowe serca od tajemniczego wielbiciela. Ten wie o niej zadziwiająco dużo. Serca zawierają wskazówki mające pomóc dziewczynie przypomnieć sobie życie przed wypadkiem. I zabiorą ją w podróż, której nigdy sobie nie wyobrażała. Podążanie za papierowymi sercami jest najbardziej spontaniczną rzeczą, jaką Ella kiedykolwiek zrobiła… Ale czy znajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania?

Konkurs fotograficzny

Informacje dotyczące konkursu - plakat

Wyniki szkolnego konkursu językowegoW poniedziałek, 16 maja 2022 r. 34 uczniów naszej szkoły zmagało się z konkursem wiedzy z języka angielskiego. Konkurs składał się z 60 pytań dotyczących języka oraz kultury i historii Wielkiej Brytanii.
Dla wielu stanowił nie lada wyzwanie, tym bardziej chcemy pogratulować zwycięzcom:
I miejsce – Kacper Wieczorek
II miejsce – Rafał Jastrzębski
III miejsce – Łukasz Sierniawski
oraz osobom wyróżnionym:
Monika Ośko
Paulina Rydz
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Port Lotniczy Kraków-Balice oraz Małopolskie Dworce Autobusowe – zdobyte

zdjęcie grupowe
W dniach 26-28 kwietnia uczniowie klasy III DC - kierunku technik eksploatacji portów i terminali - mieli okazję odwiedzić Kraków i odbyć warsztaty zawodowe w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice oraz poznać największy w Polsce i jeden z największych w Europie dworców autobusowych – Małopolski Dworzec Autobusowy! Było rewelacyjnie! To wszystko za sprawą Centrum Edukacji Lotniczej, które prowadziło nasze całodniowe zajęcia warsztatowe oraz dzięki kadrze Małopolskich Dworców Autobusowych, która z niezwykłą serdecznością przyjęła nas i zaprezentowała od zaplecza obsługę podróżnego na swoim dworcu.
czytaj więcej
Zacznijmy od początku… Do Karkowa dotarliśmy 26 kwietnia tuż po godzinie 13:00, więc bez większego namysłu postanowiliśmy wykorzystać całe wolne popołudnie i wieczór. Udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, które zrobiło na nas niemałe wrażenie – szczególnie ilość eksponatów, które można było podziwiać, a do niektórych nawet… wsiąść. Niestety, nie udało się ich uruchomić, aczkolwiek niektórzy próbowali swoich sił- tym razem bezskutecznie. Po zwiedzeniu muzealnych wystaw udaliśmy się na obiadokolację oraz przechadzkę o Starym Mieście Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Rynek oraz Sukiennice. Około godziny 20:00 zmęczeni, ale zadowoleni i przede wszystkim pozytywnie naładowani wróciliśmy do hostelu, ponieważ następnego dnia o godz. 5:30 czekała nas pobudka i wyprawa do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice…

27 kwietnia chwilę przed 8:00 zameldowaliśmy się w Centrum Edukacji Lotniczej, gdzie umówieni byliśmy na całodniowe zajęcia praktyczne z zakresu obsługi podróżnego. Podczas zajęć z instruktorem CEL poznawaliśmy kluczowe elementy infrastruktury terminalowej oraz procedury i standardy obsługi pasażerów. Droga pasażera od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu nie kryje już przed nami żadnych tajemnic. Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje port lotniczy, jakie służby są odpowiedzialne za ład i porządek na lotnisku oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Co więcej, wszystko to mogliśmy obserwować na żywo na terminalu, gdzie odbywały się odprawy pasażerów.

Będąc w porcie lotniczym, nie sposób pominąć także tarasu widokowego, skąd obserwowaliśmy obsługę naziemną statków powietrznych. A tam działo się! Oj, działo! Jak stwierdziła Pani instruktor – trafiliśmy na taras widokowy w idealnym momencie, bo nie często zdarza się, że dane jest podpatrywanie tylu operacji lotniskowych w tak krótkim czasie. A było na co patrzeć! Starty i lądowania samolotów, praca marszałków i serwisu „Follow Me” polegająca na prowadzeniu statków powietrznych przez płytę lotniska i kierowanie ich ręcznie na odpowiednie stanowiska postojowe, tankowanie samolotów, zasilanie ich w energie elektryczną, obsługa bagażu oraz boarding pasażerów – to wszystko w zaledwie kilkadziesiąt minut. Oczywiście wszystkie te operacje dziejące się na naszych oczach na bieżąco komentowała i wyjaśniała Pani instruktor, dzięki której chyba każdy z nas poczuł magię i zakochał się w lotnictwie.

W ramach warsztatów dużo uwagi poświęciliśmy także bezpieczeństwu w transporcie lotniczym, bo przecież należy pamiętać, że lotnisko międzynarodowe to także granica państwa, a więc i Kraków-Balice jest przejściem granicznym. Z tego powodu w takim porcie lotniczym musi być zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. I o tym właśnie była ostatnia część naszych zajęć – o podstawach i regulacjach prawnych, o kontroli bezpieczeństwa oraz o tym, co właściwie widać w naszym prześwietlanym bagażu. Poznaliśmy budowę i zasadę działania urządzenia X-Ray i to na własnej skórze – a dokładniej na… własnych torbach i plecakach, gdyż to one posłużyły jako rekwizyty do symulacji kontroli bezpieczeństwa. Oprócz tego poznaliśmy budowę i zasadę działania bramek do wykrywania przedmiotów metalowych – nie obyło się także bez przetestowania takiego sprzętu na sobie samym.

Całe warsztaty zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z Panią instruktor oraz serdecznymi podziękowaniami dla całego Centrum Edukacji Lotniczej, bo takich wrażeń i takiej dawki praktycznej wiedzy i umiejętności na pewno nie zdołalibyśmy doświadczyć w szkolnych ławkach.

Opisane warsztaty zajęły nam w zasadzie cały jeden dzień – 27 kwietnia, ale przecież w Krakowie byliśmy trzy dni, dlatego nie mogliśmy poprzestać tylko na wizycie w porcie lotniczym. Postanowiliśmy odwiedzić jeszcze jedno miejsce związane z obsługą podróżnego, a dokładniej Małopolski Dworzec Autobusowy w Krakowie. I tak 28 kwietnia o 9:30 zameldowaliśmy się na MDA, gdzie bardzo serdecznie przywitała nas kadra tej instytucji. Pracownicy zaprezentowali nam „od zaplecza” kilka kluczowych elementów dworca autobusowego. Poznaliśmy prace działu planowania oraz konstrukcji rozkładów jazdy, dział dyżurnych ruchu, gdzie obserwowaliśmy ich pracę oraz poznaliśmy specyfikę tego zawodu, a także dział kas biletowych, gdzie przeszliśmy szkolenie ze sprzedaży biletów i dokonywania rezerwacji. Ponadto bardzo dokładnie przedstawiono nam budowę i infrastrukturę dworca. Nikt z nas nie sądził, że dworzec autobusowy może być tak skomplikowanym organizmem. Zwykle uważa się, że to np. porty lotnicze są takim wieloskładnikowym i wielowymiarowym systemem, a tu okazało się, że i dworzec autobusowy takiej rangi jak MDA wcale nie ustępuje lotniskom w tym zakresie. Szczególnie, że tuż przed pandemią w roku 2019 MDA w Krakowie odprawiło 13 mln pasażerów! TAK, 13 mln! Dla porównania – w tym samym okresie Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice odprawił 8 mln pasażerów – co jest absolutnie wielkim osiągnieciem! Na tym przykładzie widać, że transport drogowy pasażerski jest równie istotny jak lotniczy czy też kolejowy. Z tego powodu jesteśmy niezwykle zadowoleni, że mogliśmy podpatrywać funkcjonowanie i pracę tak dużej instytucji jak Małopolski Dworzec Autobusowy w Krakowie, a za umożliwienie naszej wizyty na MDA serdecznie dziękujemy kierownictwu i karze dworca!

Nauka nauką, warsztaty warsztatami, wizyty wizytami, ale być w Krakowie i nie odwiedzić Smoka Wawelskiego?! Byłoby to co najmniej nieeleganckie – w stosunku do Smoka oczywiście

Zaproszenie na Szkolny Konkurs Języka AngielskiegoMatura 2022


Uroczystości z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz otwarcie Wystawy Fotografii „Kolej w obiektywie Macieja Józefczuka i Piotra Szymborskiego” w Dziele Międzyfortowym Kobylany I


We wtorek obchodziliśmy 231. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jako placówka oświatowa nie mogliśmy nie włączyć się w oficjalne obchody tego jednego z najważniejszych Narodowych Świąt, które zostały zorganizowane przez Gminę Terespol i Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.
czytaj więcej
Część oficjalna uroczystości tradycyjnie rozpoczęła się od hymnu państwowego pod Pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. Następnie przy dźwiękach werbli złożone zostały wieńce przez delegacje: Urzędu Gminy Terespol, Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Placówek Straży Granicznej w Terespolu i Bohukałach, Komisariatu Policji w Terespolu, delegację Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Białej Podlaskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Terespol, mieszkańców wsi Koroszczyn, a także delegację placówek oświatowych z terenu Gminy Terespol. Naszą szkołę reprezentował Pan Dyrektor Robert Wieczorek. Całości uroczystości przyświecały delegacje ze sztandarami, w tym także reprezentacja naszej szkoły, którą tworzyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu Służby Mundurowe – Straż Graniczna. Należy przyznać, że nasza delegacja prezentowała się niezwykle dumnie i dostojnie.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się Piknik Majowy przy Dziele Międzyfortowym Kobylany I. Tu także nie mogło zabraknąć akcentu naszej szkoły, bowiem jednym z wydarzeń w ramach pikniku było otwarcie Wystawy Fotografii „Kolej w obiektywie Macieja Józefczuka i Piotra Szymborskiego” – młodych pasjonatów kolejnictwa, przyszłych kolejarzy i oczywiście uczniów naszej szkoły – z czego jesteśmy niezwykle dumni. Tu warto dodać, że fotografie tych utalentowanych młodzieńców można było do niedawna podziwiać na Dworcu Kolejowym w Białej Podlaskiej. Sama wystawa przeciągała wielu zainteresowanych i z tego powodu postanowiliśmy razem z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach udostępnić ją jeszcze raz z tym że w nowej i jakże zacnej lokalizacji – w Dziele Międzyfortowym Kobylany I.

Niezwykle ciekawym punktem pikniku była także prelekcja Pana Józefa Dawidziuka pt. „Zarys historii kolei w Małaszewiczach”. Wykład ten razem w wystawą zdjęć autorstwa Maćka i Piotrka dał kompletny obraz historii i teraźniejszości kolei na naszych terenach.

Ponadto organizatorzy zadbali, aby każdemu z przybyłych miło upłyną czas. Były gry i zabawy dla dzieci, wata cukrowa i inne słodkości oraz wielkie grillowanie. Wszystko dodatkowo okrasiła piękna majowa pogoda Organizatorzy obchodów 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach i wspólnym świętowaniu tego wspaniałego dnia. A nam pozostało tylko dołączyć się do podziękowań i zaprosić wszystkich tych którzy nie dotarli na otwarcie wystawy fotografii autorstwa naszych uczniów – do jej odwiedzenia. Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Kobylanach za udostępnienie fantastycznej fotorelacji z 3-majowych uroczystości i pikniku.

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Kobylanach

Wręczenie certyfikatów kadeta klas mundurowych


W dniu 29.04.2022 r. podczas uroczystego zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasie programowo najwyższej liceum ogólnokształcącego wręczone zostały Certyfikaty Kadeta Klas Mundurowych.
czytaj więcej
Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu końcowego otrzymali Certyfikaty z rąk przedstawicieli Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Pana mjr. Marcina Krzyżanowskiego - Zastępcy Komendanta ds. Granicznych Placówki Straży Granicznej w Terespolu oraz Pani ppor. Edyty Stefanickiej.

Zdobyte przez naszych uczniów Certyfikaty potwierdzają trud i zaangażowanie, które nasza młodzież włożyła podczas trzyletniego cyklu kształcenia teoretycznego oraz praktycznego z zakresu przedmiotu Obsługa Graniczna realizowanego na podstawie programu nauczania wprowadzonego kilkanaście lat temu w naszej placówce w ramach innowacji pedagogicznej.

Ponadto warto zaznaczyć, że na podstawie znowelizowanych przepisów rozporządzenia w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej posiadanie wykształcenia średniego lub średniego branżowego, uzyskanego po ukończeniu liceum ogólnokształcącego, w klasie, w której były nauczane przedmioty dotyczące funkcjonowania Straży Granicznej lub Policji uprawniają do uzyskania przez kandydata do służby z rozmowy kwalifikacyjnej ocenę zwiększoną o 2 punkty z tytułu posiadanego wykształcenia.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych


Życzenia, gratulacje oraz nagrody dla wybitnych uczniów, wzruszające pożegnania, a nawet kilka uronionych łez - tak wyglądał dzień zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów. 29 kwietnia ponad 70 młodych ludzi zostało absolwentami naszego Zespołu Szkół z czego jesteśmy niezwykle dumni. Mamy nadzieję, że te lata spędzone w naszych murach będą owocowały sukcesami w życiu zawodowym i osobistym, a sama nauka w naszej szkole była świetną przygodą i cennym doświadczeniem. Ponadto jeszcze raz wszystkim naszym maturzystom życzymy powodzenia na, zbliżającym się wielkimi krokami, egzaminie maturalnym.

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Udało się! Uzyskaliśmy wsparcie finansowe na realizację “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2. Na realizację programu otrzymaliśmy 15 000 zł. Dzięki temu biblioteka wzbogaci się o nowe książki, które powiększą nasz szkolny księgozbiór. Zapraszamy do biblioteki.

Dzień otwarty szkoły - fotorelacja


79 rocznica Powstania w Getcie WarszawskimWyniki konkursu "Projekt okładki książki z autorskim tytułem w języku rosyjskim"


W naszej szkole odbył się konkurs "Projekt okładki książki z autorskim tytułem w języku rosyjskim",...
czytaj więcej
zorganizowany przez p. Renatę Zając dla klas 4de i 4dc. Spośród dostarczonych prac komisja w składzie: Helena Glowacka, Inessa Sosidko i Renata Zając wyłoniła prace wyróżniające się. Dyplomy Uznania oraz nagrody otrymali uczniowie: Dominika Pietraszuk kl. 4de, Gabriela Olchowik kl.4de, Magda Dawidiuk 4de, Mateusz Sawczuk kl.4dc.Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie projektu.

Biblioteka poleca

Światowy Dzień Książki i Praw AutorskichKonkurs biologicznyEgzamin na certyfikat kadeta klasy mundurowej


W dniu 20 kwietnia 2022 r. w klasach o profilu mundurowym został przeprowadzony egzamin uprawniający do uzyskania certyfikatu kadeta klasy mundurowej.
czytaj więcej
Egzamin składał się z dwóch części teoretycznej oraz praktycznej. W ramach części teoretycznej uczniowie odpowiadali przed komisją egzaminacyjną na wylosowane pytania dotyczące m.in. szkolenia strzeleckiego, musztry, terenoznawstwa, wstępu do prawoznawstwa oraz innych elementów z zakresu służby w Straży Granicznej zdobyte podczas trzech lat nauki w klasach o profilu „Służby mundurowe–Straż Graniczna”. Po części teoretycznej uczniowie sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie z broni sportowej na strzelnicy pneumatycznej stanowiącej jeden z obiektów szkoleniowych naszej placówki.

Wiedzę i umiejętności oceniała komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele jednostek patronackich naszych klas mundurowych, tj. Placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ponadto członkiem komisji egzaminacyjnej był Dyrektor naszej placówki – Pan Robert Wieczorek.

Piętnastu uczniów którzy przystąpili do egzamin uprawniającego do uzyskania Certyfikatu Kadeta Klasy Mundurowej zdali go z wynikiem pozytywnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej karierze zawodowej!

Zajęcia strzeleckie dla uczniów klas mundurowych


W dniu 13.04.2022r. na strzelnicy w Kobylanach odbyły się zajęcia strzeleckie dla uczniów klas mundurowych. Uczniowie po przerwie spowodowanej zakazami związanymi z pandemią COVID-19 z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem powrócili do zajęć praktycznych ze strzelania z broni typu KBKS.
Przypominamy, że nasza placówka jako nieliczna w województwie posiada własną broń sportową z której prowadzone jest szkolenie strzeleckie na strzelnicy otwartej.

O naszych uczniach w mediach

Ogłoszenie o naborze na europejskie staże i praktyki

Rozpoczyna się nabór na europejskie staże i praktyki dla uczniów naszej szkoły.

O zakwalifikowaniu ucznia do udziału w projekcie będzie decydowało spełnienie kryteriów formalnych i merytorycznych. Uczniowie klas zakwalifikowanych do udziału w projekcie więcej informacji uzyskają u wychowawców klas oraz koordynatora projektu.


Twoje Zdrowie, w Twoich Rękach - podsumowanie


W dniu 7 kwietnia 2022 r we współpracy z Akademia Bialską zorganizowano w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia
czytaj więcej
Studenci II roku dietetyki- Monika, Marta, Marek i Artur pod opieką mgr Agnieszki Panasiuk przeprowadzili cykl zajęć na temat zdrowego odżywiania dla uczniów klas drugich i trzecich technikum i liceum. Ciekawą atrakcją była możliwość skorzystania z badania składu masy ciała. Dodatkowo dziewczęta z klasy 3B mierzyły chętnym BMI oraz przepisywały „recepty” z zaleceniem dbania o zdrowie. W bibliotece szkolnej odbył się kiermasz zdrowych przekąsek i słodyczy, przygotowanych przez uczennice naszej szkoły. Tego dnia każdy, kto miał ochotę, mógł poczęstować się zdrowym jabłkiem.

Przeprowadzono także konkurs wiedzy o zdrowym trybie życia. Zwycięzcami zostali Magdalena Kusy i Tomasz Bandzerewicz z klasy 2B LO.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Panasiuk i studentom, za pomoc w zorganizowaniu Światowego Dnia Zdrowia w naszej placówce i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, aby kontynuować nasze wspólne działania. Wyrazy wdzięczności kierujemy do nauczycieli, którzy zaangażowali się w przygotowanie akcji- M.Chwesiuk, K.Caban, E. Szołucha, E.Denesiuk. Słowa podziękowania ślemy również do uczniów, którzy aktywnie włączyli się w obchody Dnia Zdrowia.

R.Chwesiuk, A.Gałązka

Klaudiusz Balcerzak – uczeń naszej szkoły – najlepszy w II Ogólnopolskim Konkursie Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego


W dniu 24 marca miało miejsce wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć naszej szkolnej społeczności – odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. Nasza szkoła czynnie uczestniczyła w jego organizacji i co ważniejsze, w konkursie mieliśmy swojego reprezentanta. Był nim Klaudiusz Balcerzak z klasy III o kierunku technik transportu kolejowego. Nasz uczeń okazał się najlepszy, zajmując pierwsze miejsce w tych ogólnopolskich prestiżowych zmaganiach!
czytaj więcej
7 kwietnia w siedzibie Instytutu Edukacyjnego Kolej na Ciebie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Same zmagania miały dwuetapowy przebieg.

W pierwszej części wzięło udział ponad 140 uczniów z 14 szkół kształcących na kierunkach kolejowych z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa kolejowego. Na tej podstawie wyłoniono dziesięciu finalistów reprezentujących 8 szkół. Sam finał był niezwykle fascynujący i intrygujący, gdyż wymagał od uczestników przede wszystkim inwencji twórczej, kreatywności i pomysłowości. Zadaniem każdego finalisty było opracowanie i zaprezentowanie własnej innowacji dotyczącej bezpieczeństwa kolejowego. Mogła być to idea, procedura, mechanizm, system lub urządzenie, które pozytywnie oddziaływałoby na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na kolei.

Pomysły były różnorodne. Dotyczyły zarówno infrastruktury, jak i taboru, a co najważniejsze – były naprawdę przemyślane i autorskie. I tak w następującej kolejności zostały zaprezentowane innowacje pod tytułami:
* „Automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w lokomotywie oraz powiadamiania o jego wystąpieniu” autorstwa Klaudiusza Balcerzaka;
* „Mandat na ryzyko” autorstwa Nikodema Czerniaka;
* „Zabezpieczenie przed atakami terrorystycznymi” autorstwa Michała Krakowińskiego;
* „System Ostrzegania Kierowców "Safe Travel" – bezpieczna podróż” autorstwa Dawida Kucharczyka;
* „System Ostrzegania Podróżnych” autorstwa Bartłomieja Miśka;
* „System stwierdzania niezajętości przejazdowej” autorstwa Mikołaja Pawlaka;
* „Wyświetlany, ledowy znak "STOP" na samoczynnych skrzyżowaniach kolejowo-drogowych kategorii B i C w przypadku usterki” autorstwa Kacpra Płatkowskiego;
* „Poprawa bezpieczeństwa i ergonomii pracy na kolei” autorstwa Daniela Rokickiego;
* „Wprowadzenie List kontrolnych na całej sieci kolejowej w Polsce” autorstwa Jakuba Wojciechowskiego.

Już po brzmieniu tematów widać, że komisja konkursowa miała niemały dylemat z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie, po burzliwych dyskusjach, pierwsze miejsce postanowiono przyznać Klaudiuszowi Balcerzakowi – uczniowi naszej szkoły! – który zaprezentował pomysł związany z ochroną przeciwpożarową w pojazdach trakcyjnych – „Automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w lokomotywie oraz powiadamiania o jego wystąpieniu”. Jest to niewątpliwie ważny temat do rozważań w kontekście poziomu bezpieczeństwa, gdyż wbrew pozorom, na sieci kolejowej pożary lokomotyw i EZT zdarzają się dość często. Oczywiście pomysł na taką innowację nie był tak zupełnie przypadkowy, gdyż Klaudiusz na co dzień jest także czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim.

Głównym założeniem koncepcji, którą opracował Klaudiusz jest zminimalizowanie pożaru, który wystąpił w lokomotywie oraz całkowite jego stłumienie. Dodatkową funkcją opracowanego systemu jest to, że w momencie wybuchu pożaru natychmiastowo i automatycznie zostaje nadany komunikat do: Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, dyżurnego ruchu i do dyspozytora liniowego, z przybliżoną lokalizacją pociągu. Ponadto system zakłada także odcięcie zasilania w miejscu wystąpienia pożaru, automatyczne podawanie sygnału A 1 „Alarm” (dwa migające białe światła na czole lokomotywy) oraz podawanie sygnału A 2 „Pożar” urządzeniem ostrzegawczym lokomotywy (jeden długi i dwa krótkie sygnały dźwiękowe).

Taki sukces to ogromny powód do dumy i niezwykle prestiżowe wyróżnienie, bo konkurs swym patronatem honorowym objęły najważniejsze kolejowo-edukacyjne instytucje – Prezes Urzędu Transportu Kolejowego oraz Minister Edukacji i Nauki – co znacznie podnosi rangę samych zmagań. Oczywiście konkurs nie odbyłby się bez wsparcia firm i instytucji branży kolejowej, którymi byli: Czasopismo Wolna Droga, DB Cargo Polska, Koleje Małopolskie, Koleje Wielkopolskie, PKP SKM w Trójmieście, Portal NaKolei.pl, Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD, Warszawska Kolei Dojazdowa oraz Koleje Mazowieckie.

Zarówno gala finałowa konkursu, jak pierwszy etap zmagań odbyły się w formie zdalnej z wykorzystaniem metod komunikacji na odległość, co było nie lada wyzwaniem. Jest to tym bardziej powód do radości – mimo przeciwności losu udało się wszystko zorganizować i przeprowadzić, a w samym wydarzeniu mogły uczestniczyć całe społeczności szkolne, łącząc się on-line.

Pomysłodawcą konkursu i inicjatorem była Pani Małgorzata Trębicka-Żuk, nauczyciel przedmiotów zawodowych kolejowych w naszej szkole. Organizacją konkursu zajął się Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie, który prężnie działa na rzecz kolejowego kształcenia zawodowego.

Z całego serca gratulujemy pomysłu na aktywizację młodzieży, a samym laureatom życzymy nieustającego zaangażowania w realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Ponadto składamy specjalne gratulacje naszemu uczniowi – Klaudiuszowi! Pamiętaj młody człowieku, że nic tak nie przyciąga sukcesów jak – sukces – a Ty jesteś właśnie na dobrej drodze do ich osiągania!

Twoje zdrowie, w Twoich rękach


7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Nasza szkoła także przyłączy się do tej akcji. Z tej okazji będą organizowane różne działania promujące zdrowy styl życia. Do aktywnego udziału zapraszamy uczniów i nauczycieli. W ramach współpracy z PSW w Białej Podlaskiej studenci kierunku dietetyka przeprowadzą w klasach zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowia i odżywiania. Będzie można wykonać analizę składu ciała. Ponadto zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz zdrowych słodkich smakołyków. Odbędzie się również konkurs wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Serdecznie zapraszamy.

Wyniki konkursu pt. "Koleją przez świat"W naszej szkole odbył się konkurs pt. "Koleją przez świat", który został zorganizowany przez p. Renatę Zając, w którym wzięli udział uczniowie klas 4de i 4dc.
czytaj więcej
Z dostarczonych prac komisja konkursowa w składzie: mgr Helena Głowacka, mgr Inessa Sosidko i mgr Renata Zając wyłoniła zwycięzców : 1 miejsce Dominika Pietraszuk kl. 4de, Albert Podgajny kl. 4dc, 2 miejsce Anna Bodo kl. 4de i Magda Dawidiuk kl. 4de oraz 3 miejsce Agata Tarasiuk kl. 4de. Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za zajęcie 1 miejsca. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich pomysłowość i trud włożony w wykonanie pracy, a wygranym serdecznie gratulujemy.

Zbiórka i przekazanie darów na rzecz uchodźców


Od 17 marca w naszej szkole trwała zbiórka żywności i produktów chemicznych na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających obecnie na terenie Miasta i Gminy Terespol
czytaj więcej
Nasi uczniowie nie zawiedli! Zebrach zostało około 100 kg produktów, które z pewnością przydadzą się potrzebującym. 28 marca wszytskie dary przekazaliśmy Pani Paulinie Malczuk w Punkcie Pomocy Humanitarnej w Terespolu przy ul. Czerwonego Krzyża 5. Mamy nadzieję, że to nie jedyna i nie ostatnia zbiórka, którą będziemy mogli przeprowadzić bo potrzeby rosną - zatem czekamy na sygnał i działamy dalej!

Dziękujemy Pani Magdalenie Tymoszuk i Panu Arkadiuszowi Laszewskiemu za koordynowanie zbiórką, a chłopakom - Klaudiuszowi, Darkowi i Kacprowi - za pomoc w dostarczeniu i przekazaniu darów.

Sport to zdrowie


22.03.2022 r. został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt. Miejscem rozgrywek był korytarz naszej szkoły.
czytaj więcej
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00, a do rywalizacji stanęło 9 dziewcząt. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowe rozstawienie zawodników, które zdecydowało także o kolejności rozgrywek. Uczestniczki turnieju miały do dyspozycji dwa stoły, przy których rywalizowano systemem rozgrywek ,,do dwóch wygranych". Turniej przebiegł w zdrowej, sportowej atmosferze, na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodniczek oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play - co bardzo cieszyło organizatora - Panią Katarzynę Caban. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się zawodniczka Izabela Marczak z kl. IIC. Druga była Klaudia Ostapczuk kl. III ci. Trzecie miejsce zajęła Martyna Sobolewska z kl. I df.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju, a wygranym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole.

Pierwszy dzień wiosny


Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął pod znakiem uśmiechu, radości, mnóstwa zabawy i wspaniałej pogody!
czytaj więcej
Nie obyło się bez kilku konkursów i zabaw, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu! Nasza młodzież jak zawsze popisała się niezwykłą kreatywnością, licznie biorąc udział w zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski niespodziankach.

Odbył się m.in. turniej piłki nożnej, konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie, a także konkurs pod wymownym tytułem: "Zamiast plecaka książki noszę w..." – a tu pomysły naszych uczniów przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! i ... zamiast klasycznych plecaków dziś młodzież swoje szkolne akcesoria przyniosła w... hamaku, siatce na ryby, taczce, nosidełku dla dzieci, wózkach dla lalek, chlebaku, a nawet w... kosiarce – zresztą cóż tu dużo opowiadać – zobaczcie sami co za cuda niewidy działy się dziś w naszych murach!

Zbiórka darów


Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach pod opieką Pani Magdaleny Tymoszuk i Pana Arkadiusza Laszewskiego organizuje zbiórkę produktów na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Miasta i Gminy Terespol.
czytaj więcej
Nasza zbiórka trwa od 17 do 23 marca 2022 r. Co można przynieść? Co jest najbardziej potrzebne?
-musy wyciskane dla dzieci,
-rogaliki, wafelki, herbatniki,
-soki w kartonach,
-makarony, ryż, kasza,
-kawa, herbata, kakao,
-cukier,
-woda butelkowana,
-konserwy,
-chemia - płyny do prania, proszki,
-produkty pielęgnacyjne dla dzieci (szampony, płyny do mycia, kremy),
-pampersy rozm. 4 i 5,
-papier toaletowy (mniejsze paczki),
-lizaki na ból gardła,
-syropy przeciwgorączkowe dla dzieci.
Wszelkie dary można przekazywać do sali 2 oraz do sali 6.
Liczymy na Wasze dobre serca!

Samorząd Uczniowski

Szkolni Mistrzowie SzachówDnia 09.03.2022 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Turniej Szachowy, w którym wzięło udział ośmiu uczniów z klas III i IV technikum.
czytaj więcej
Partie szachowe zostały rozegrane na zasadzie „każdy z każdym”, bez limitu czasowego. Po długiej rywalizacji do finału przeszli: Antoni Borowik, Arkadiusz Burdoń oraz Patryk Harasimiuk , uzyskując taką samą liczbę punktów. W dogrywce najlepszy okazał się P. Harasimiuk, II miejsce zajął A. Burdoń, zaś III – A. Borowik.. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Tekst i zdjęcia: Renata Chwesiuk

Szkolny turniej tenisa stołowegoDzień Kobiet - 8 marca


Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności
i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.
8 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet
czytaj więcej
Z tej okazji męska część Samorządu Uczniowskiego postanowiła osłodzić życie każdej damie w naszej szkole dołączając do serdecznych życzeń także słodycze. Ten wyjątkowy dzień ochodzony był również w internacie naszej szkoły, członkowie Młodzieżowej Rady Internatu złożyli życzenia i wręczyli kwiaty swoim koleżankom oraz Paniom pracującym w internacie. Oczywiście inni Panowie także zadbali o to aby ich koleżanki poczuły się wyjątkowe wręczając im kwiaty i inne drobne upominki. Oprócz tego za pośrednictwem szkolnego radiowęzła popłynęły pozdrowienia i specjalne dedykacje z okazji kobiecego święta. Cała żeńska część naszej społeczności szkolnej serdecznie dziękuje miłym Panom za pamięć o nas i wszelkie życzenia. A oto kilka zdjęć relacjonujących wczorajszy wspaniały dzień.
Tekst: Małgorzata Trębicka-Żuk
Zdjęcia: Samorząd Uczniowski, Młodzieżowa Rada Internatu

Nasze reprezentantki w wojewódzkim etapie VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej


4 marca 2022 o godzinie 11:00 najlepsi logistycy województwa lubelskiego rywalizowali w etapie wojewódzkim VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej. 
czytaj więcej
W tym zacnym gronie znalazły się także przedstawicielki naszej szkoły – Paulina Bednarczyk, Agnieszka Wonsik i Marta Bodo – uczennice kierunku technik eksploatacji portów i terminali.

Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie, a sama Olimpiada jest organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego i kierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Paulinie, Agnieszce i Marcie serdecznie gratulujemy dotarcia do wojewódzkiego etapu Olimpiady i z niecierpliwością czekamy na wyniki tych rozgrywek. Trzymamy za was kciuki.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Trębicka-Żuk

O szkole w mediach

"Szansa dla uzdolnionej młodzieży

Grecki magnes małaszewickiej szkoły" artykuł w tygodniku lokalnym Wspólnota Terespolska


Studniówka 2022


"Poloneza czas zacząć..."
26.02.2022 r. w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim miało miejsce wydarzenie długo wyczekiwane przez naszych tegorocznych maturzystów – bal studniówkowy. Wszystko wskazuje na to, że ta jedyna wyjątkowa i niepowtarzalna noc zapadnie uczestnikom

w pamięć na długie lata, a sama zabawa była udana. A oto kilka zdjęć relacjonujących uroczyste rozpoczęcie balu studniówkowego.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Trębicka-Żuk

List Ministra Edukacji i Nauki do rodziców i opiekunów

Po kilkutygodniowym okresie nauki zdalnej uczniowie powrócili do zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach. Aby minimalizować ryzyko zakażenia, niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń sanitarnych. Ważne jest także obserwowanie objawów chorobowych u dziecka i odpowiednie reagowanie w takiej sytuacji.

Otrzymaliśmy akredytację


Miło nam poinformować, że nasza szkoła – Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach – otrzymała oficjalną akredytację dla klas Liceum Ogólnokształcącego

w ramach programu Erasmus+. W praktyce oznacza to, że nasi licealiści do 2027 roku mają zagwarantowane coroczne bezpłatne wyjazdy zagraniczne na zajęcia

językowo-kulturoznawcze do takich krajów jak uwielbiana przez nas Grecja oraz Włochy.
To znakomita wiadomość zarówno dla naszych obecnych jak i przyszłych uczniów oraz kolejny powód do tego, aby w rekrutacji na rok szkolny 2022/23 wybrać właśnie naszą szkołę. Poza tym wiemy już także, że nasze Technikum również otrzymało taką akredytację na wyjazdy związane z zagranicznymi praktykami i stażami zawodowymi.


Bezpieczne ferie zimowe

Za kilka dni w województwie lubelskim rozpoczną się ferie zimowe, które będą trwały od 14 - 27 lutego. Jest to czas wypoczynku - należy jednak pamiętać aby odpoczynek od trudów szkoły był bezpieczny. O tym warto pamiętać więcej infromacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe--o-czym-warto-pamietac

Nauka zdalna do końca ferii zimowych

Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nauka-zdalna-do-konca-ferii-zimowych--gotowe-przepisy

Rada Rodziców

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice.

Opłatę na Radę Rodziców można dokonać na konto aktualny numer konta.

W wolnych chwilach zachęcamy do zapoznania się z informacjami w strefie rodzica.30. Finał WOŚP - 30 stycznia 2022 roku

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki
i leczenia wzroku u dzieci

Nasza szkoła także postanowiła choć trochę wesprzeć 30. finał Wielkiej Orkiestry Świąteczniej Pomocy i dlatego w dniu 30.01.2022 do puli aukcyjnych przedmiotów trafił nasz szkolny kalendarz, który osobiście odebrał szef Sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej. Niebawem kalendarz zostanie wystawiony na licytację, która - mamy nadzieję - będzie owocna. Tu też warto nadmienić, że już dwa nasze kalendarze zostały zlicytowane w innym Sztabie - w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Do końca świata i jeden dzień dłużej!

więcej informacji jak wesprzeć WOŚP https://www.wosp.org.pl/wspieraj

Nowości w bibliotece


Dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Terespolu nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o szereg nowości wydawniczych. Zakupiona literatura dotyczy problemów: przemocy rówieśniczej, zagrożeń w sieci, uzależnień od alkoholu i narkotyków, depresji. Godne polecenia są również poradniki o zdrowym odżywianiu, sposobach uczenia się, osiąganiu sukcesów w życiu. Warto sięgnąć także po książkę sędzi Anny Marii Wesołowskiej „Poradnik prawny. Bezpieczeństwo młodzieży”. Zachęcamy do wypożyczania nie tylko uczniów, ale także rodziców i nauczycieli. Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej serdecznie dziękujemy za środki na zakup książek.

Dzień Ochrony Danych Osobowych - 28 stycznia

„Twoje dane – Twoja sprawa”
Prezes UODO zachęca uczniów i nauczycieli, aby o dane osobowe dbali nie tylko od święta więcej informacji https://uodo.gov.pl/pl/480/2261

Szkolny turniej szachowy


Zapraszamy uczniów i nauczycieli
Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach
do udziału
w II Szkolnym Turnieju Szachowym,
który odbędzie się 08.02.2022r. w bibliotece szkolnej.
Zapisy przyjmujemy w bibliotece szkolnej do dnia 01.02.2022.r.

Biblioteka poleca, warto przeczytać


Nastolatki nie mają łatwo. Na każdym kroku wyzwania. I pytania .Czy to źle być smutnym? Czy warto się zakochiwać? Jak znieść porażkę? Co się stanie, jak wyjdę przed szereg? Dlaczego wygląd jest taki ważny?
... czytaj więcej
Przemek Staroń, nauczyciel etyki i filozofii w II LO w Sopocie, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego postanowił coś z tym zrobić. Zebrał od młodych ludzi, w tym swoich uczniów i uczennic, pytania i lęki, z jakimi się borykają. Następnie odpowiedział na nie – opierając się na swojej wiedzy psychologicznej oraz na historiach bohaterów znanych z książek i filmów. Są wśród nich postacie z "Harry’ego Pottera", „Władcy Pierścieni”, „Stranger Things”, „Gwiezdnych Wojen” czy Avengersów.

„Szkoła bohaterek i bohaterów” to skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelnikom i czytelniczkom konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami.

Realizacja projektu ZAWODOWCY Z POWIATU BIALSKIEGO na pełnym gazie


ZAWODOWCY Z POWIATU BIALSKIEGO - to tytuł projektu sukcesywnie realizowanego przez naszą szkołę,
... czytaj więcej
w ramach którego przez najbliższe lata młodzież kierunku technik eksploatacji portów i terminali oraz technik informatyk będzie odbywała pełnopłatne staże u pracodawców oraz dokształcała się na zajęciach zawodowego języka angielskiego.
Dodatkowo w ramach tego przedsięwzięcia uczniowie kierunku technik eksploatacji portów i terminali mieli szansę podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe kompetencje oraz umiejętności zawodowe, jakim było odbycie kursu na operatora transportu bliskiego.Mówiąc krótko nasi uczniowie spisali się na medal i uzyskali uprawnienia operatorów wózków jezdniowych podnośnikowych!
We czwartek - 13 stycznia miało miejsce oficjalne wręczenie uzyskanych uprawnień, a oto kilka zdjęć z samego kursu oraz z odbioru upragnionych legitymacji operatorskich. Serdecznie gratulujemy.

O szkole w mediach

Małaszewicze: Zespół Szkól im. Wł. St. Reymonta z prestiżową nagrodą za tworzenie kultury bezpieczeństwa kolejowego https://www.radiobiper.info/2021/12/22/malaszewicze-zespol-szkol-im-wl-st-reymonta-z-prestizowa-nagroda-za-tworzenie-kultury-bezpieczenstwa-kolejowego/

Egzaminy zawodowe

Oznaczeniem [*] wyróżniono wytyczne istotne dla zdających (osób, które będą przystępowały do egzaminu w styczniu – lutym 2022 r.), z którymi powinni zapoznać się przed egzaminem
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 9 grudnia 2021 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń/luty 2022 r. (Formuła 2012 i 2017) :
w części pisemnej egzaminu
w części praktycznej egzaminu

Komunikat w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminów w 2022 roku (Formuła 2017)

Kameralna wycieczka do Warszawy – to jest to, co lubimy najbardziej


17 grudnia w kameralnym gronie – dwunastu uczniów kierunków kolejowych i dwóch nauczycieli – mieliśmy okazję odwiedzić stolicę.
... czytaj więcej
Pierwszym powodem naszego wyjazdu do Warszawy było odbycie zajęć w Stacji Muzeum, na które zostaliśmy zaproszeni przy okazji finału II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej. Stacja Muzeum to niezwykłe miejsce dla każdego kolejarza, dlatego lekcje związane z historią transportu szynowego nie mogły odbyć się gdzieś indziej! Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, miały na celu przedstawienie kolei od strony historycznej, poznanie zmian, jakie zaszły w ostatnim wieku w polskiej kolei, podjęcie rozważań na temat bezpieczeństwa i komfortu transportu szynowego, próby poszukania odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości kolei. Zajęcia zostały przeprowadzone w dość nietypowym otoczeniu, bo w … wagonie salonowym! Dla niewtajemniczonych: salonka znajdująca się w Stacji Muzeum to ekskluzywny wagon salonowy, którym podróżowali m.in.: Bolesław Bierut, Aleksander Zawadzki czy Władysław Gomułka. I właśnie w takich wnętrzach odbywaliśmy tę niezwykłą lekcję historii kolei. Sam wagon zrobił na nas niemałe wrażenie – prywatny gabinet, część sypialna, łazienka i sala konferencyjna – to wszystko mieliśmy szansę podziwiać, dotknąć, a nawet zasiąść przy stole konferencyjnym.

Grudniowy wyjazd do Warszawy nie mógł obejść się bez odwiedzenia bardzo ważnego miejsca dla naszej społeczności szkolnej – grobu Władysława Stanisława Reymonta. Dlaczego akurat w grudniu obecność na warszawskich Powązkach jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że 5 grudnia obchodzimy rocznicę śmierci naszego patrona, którym jest Reymont. W związku z tym, być w Warszawie i nie upamiętnić tej wybitnej postaci i 96. rocznicy jego śmierci byłoby niedopuszczalne. Poza tym wielu uczestników wyjazdu po raz pierwszy było na Powązkach, a nekropolia ta sama w sobie robi niemałe wrażenie, szczególnie na osobach interesujących się historią, sztuką, kulturą, nauką – bo tu, na tzw. Alei Zasłużonych spoczywa wiele znamienitych osobistości – między innymi nasz patron.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po centrum Warszawy, dlatego nie mogło zabraknąć także zdjęcia z Pałacem Kultury i Nauki w tle. I tak w niezwykle miłej atmosferze minął nam ostatni wyjazd w tym roku kalendarzowym i w tym semestrze. Dziękujemy za uczestnictwo młodzieży oraz za ich postawę i zaangażowanie zarówno podczas zajęć w Stacji Muzeum, jak i na warszawskich Powązkach.
M. Trębicka-Żuk
K. Paszkowski

Wyniki I etapu Ogólnopolskiego konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego


Mamy kolejną dobrą wiadomość.

Nasz uczeń - Klaudiusz Balcerzak (kl. III DI) został finalistą II Ogólnopolskiego Konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. Poza Klaudiuszem do finału dostało się jeszcze 9 uczestników ze szkół w całej Polsce. Więcej informacji o konkursie na stronie:https://kolejnaciebie.pl/wyniki-i-etapu-ii-ogolnopolskiego-konkursu-ambasadorzy-bezpieczenstwa-kolejowego/Trzy nasze uczennice w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

Miło nam poinformować, że trzy uczennice kierunku technik eksploatacji portów i terminali (klasa III i IV) dostały się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady spedycyjno-Logistycznej! To bardzo duże wyróżnienie bo kwalifikacje nie były łatwe. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i oczywiście dojścia do etapu krajowego.
... zobacz więcej
wyniki_I_etap_OOSL

Nasza szkoła z prestiżową nagrodą za tworzenie kultury bezpieczeństwa kolejowego


W dniu 9 grudnia mieliśmy szansę uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży kolejowej – w V Konferencji Kultury Bezpieczeństwa organizowanej corocznie przez Urząd Transportu Kolejowego. Konferencja ta to nie tylko debata oraz wymiana doświadczeń.
... czytaj więcej
W ramach tego przedsięwzięcia rozstrzygnięto konkurs „Kultura Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, do którego zgłosiliśmy naszą zeszłoroczną aktywność – Międzyszkolny Konkurs Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego, który organizowaliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacja dla Rozwoju Kolei. Jakże dużym dla nas zaskoczeniem było uznanie i docenienie właśnie tej działalność przez Kapitułę Konkursu! Co więcej, nie było to zwykłe wyróżnienie a NAGRODA GŁÓWNA w kategorii „Czynnik ludzki – edukacja”.

Warto zaznaczyć, że wśród wszystkich wyróżnionych i laureatów byliśmy jedyną szkołą, co jest dla nas dodatkową nobilitacją. Być docenionym razem z takimi instytucjami jak: Koleje Śląskie, PKP Energetyka, Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych i Elektroenergetycznych „PROTEL”, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, Fundacja ProKolej czy też Portal „Raport Kolejowy” – jest ogromnym sukcesem, który będziemy świętować jeszcze długo. Jest to także dodatkowa motywacja do działania w zakresie edukacji dla szeroko rozumianego bezpieczeństwa w branży kolejowej. Już szykujemy kolejne aktywności z tym związane.

Tę zacną nagrodę z rąk Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego – dr inż. Ignacego Góry, odebrała w imieniu Dyrektora naszej szkoły – Pani Małgorzata Trębicka-Żuk – pomysłodawczyni docenionego konkursu.

Taka nagroda, to prestiżowe wyróżnienie. Pokazuje nam, że edukacja dla bezpieczeństwa kolejowego jest niezwykle istotna. Uważam, że przyszłe kadry kolejowe już na etapie nauki w szkole powinny mieć wpajane zasady i procedury, które będą służyły zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w środowisku pracy. To my kształcimy przyszłe kadry kolejowe, więc to na nas spoczywa ten obowiązek – mówi Pani Małgorzata Trębicka-Żuk, dodając – Przecież czym skorupka za młodu nasiąknie… każdy z nas zna to przysłowie, a w kwestii kultury bezpieczeństwa sprawdza się ono w stu procentach. Nie wyobrażam sobie, aby podczas prowadzenia procesu kształcenia nie poruszać tak elementarnych zagadnień, jakim jest właśnie kultura bezpieczeństwa, a propagowanie jej nie tylko w formie zajęć lekcyjnych, ale właśnie w formie konkursu – na pewno wzmacnia pozytywne i oczekiwane postawy w tym zakresie. Warto również wspomnieć, że nasza szkoła od 2019 roku jest sygnatariuszem Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, co dodatkowo obliguje nas do popularyzacji właśnie takich postaw, szczególnie wśród przyszłej kolejowej kadry.

Jubileuszowa V Gala Kultury Bezpieczeństwa zakończyła się debatą na temat „Rola transportu kolejowego w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”, w której udział wzięli: Jakub Kapturzak – Zastępca Dyrektora Departamentu Kolejnictwa, dr Jakub Majewski – Prezes Zarządu Fundacji ProKolej, Piotr Majerczak – Wiceprzewodniczący Prezydium Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei, Jacek Konop – Wiceprezes Zarządu ds. technicznych ze spółki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., Rafał Zgorzelski, Członek Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. W debacie nie mogło zabraknąć gospodarza – dr inż. Ignacego Góry, Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, który przybliżył trendy i perspektywy rozwoju transportu kolejowego oraz podkreślił, że kolej wciąż ma bardzo duży potencjał, który koniecznie trzeba wykorzystać.

Wyniki konkursu "Rosyjska kartka bożonarodzeniowa"

Komisja konkursowa w składzie: mgr Helena Głowacka, mgr Inessa Sosidko, mgr Renata Zając, dokonała oceny wszystkich zgłoszonych prac oraz wyłoniła zwycięzcę - Malwina Wojtaś kl. 2df. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

galeria prac konkursowych


Podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach szkolnych


W naszej szkole 15.12.2021 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursach, które odbyły się w pierwszym semestrze roku szkolnego. W bibliotece szkolnej pani dyrektor Jolanta Wałach wręczyła dyplomy i upominki laureatom konkursów: na własnoręcznie zrobioną ozdobę choinkową, wiedzy o patronie i historii szkoły oraz na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w szkole.
... czytaj więcej
Najsympatyczniejszą koleżanką została Magdalena Wasiluk z klasy 3 bg, a kolegą Adam Bednarczyk z klasy 2 C.
W konkursie na własnoręcznie zrobioną ozdobę choinkową nagrody zdobyli:
Miejsce I Monika Ośko z klasy 1 DF
Miejsce II Magda Dawidiuk z klasy 4 de
Miejsce III Kacper Panicz z klasy 2 DF
Nagrodę specjalną przyznaną przez zarząd Samorządu Uczniowskiego otrzymał Michał Czech z klasy 1 DF.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obóz taktyczno-szkoleniowy dla uczniów klas o profilu mundurowym - film


Zapraszamy do obejrzenia długo oczekiwanego filmu z obozu taktyczno szkoleniowego, który odbył się w dniach 09-11.09.2021r.

https://youtu.be/enDUM7zvyEICzekając na Święta Bożego Narodzenia


Przeczytaj…
Posłuchaj…
Obejrzyj…
Rozwiąż…

Otwórz link i poczuj magię świąt

https://padlet.com/renatachwesiuk2/5qfji8viqmt0ewylŚwiąteczna zbiórka darów

W dniach 13 - 17 grudnia odbędzie się w naszej szkole zbiórka darów dla potrzebujących mieszkańców Małaszewicz i okolic
rozwiń plakat


Mikołajki w bibliotece szkolnej


W dniu 6 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz słodkości przygotowany przez nasze uczennice: Martynę Fedorowicz, Paulinę Rydz, Wiktorię Chochowską i Elę Gromadę.
... czytaj więcej Dziewczyny upiekły pyszne pierniczki, babeczki, mufinki i miodownik. Do słodkiego poczęstunku można było wypić kubek gorącej herbaty i posłuchać świątecznych przebojów. Słodkości szybko zniknęły ze stołu. Zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nagród do konkursów bibliotecznych. Dziękujemy dziewczynom za słodkie wypieki. Zapraszamy za rok na Mikołajkowe pyszności w bibliotece.

Konkurs Wiedzy o Patronie i Historii Szkoły - wyniki

W dniu 29 listopada w bibliotece szkolnej odbył się „Konkurs Wiedzy o Patronie i Historii Szkoły” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych.
... czytaj więcej Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości Wł. St.. Reymonta oraz historii naszej szkoły. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 1DF : Maciej Petrus i Jan Kuzawski. Drugie miejsce zajęły klasy: 1B – Karolina Sajna oraz Kacper Szamuk i klasa 1C – Dominika Janiszek i Aleksandra Iwaniuk. Zwycięzcom gratulujemy!

Mikołajki


Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj!
... czytaj więcej W tym roku, ten długo wyczekiwany gość wraz z Śnieżynkami, przybył do nas 7 grudnia i sprawił, że dzień był pełen radości, życzliwości i uśmiechu. Każdy został obdarowany upominkiem, dobroduszny staruszek nie zapomniał o dyrekcji, nauczycielach i innych pracownikach szkoły oraz oczywiście o uczniach, częstując ich słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Ponadto uczniowie, którzy przyszli do szkoły w czapce mikołajkowej otrzymali dodatkowy słodki prezent.

Otrzęsiny


Tradycją naszej szkoły są otrzęsiny klas pierwszych. W tym roku pomimo pandemii, udało nam się „ochrzcić” nasze kotki.
... czytaj więcej W reżimie sanitarnym, zachowując obostrzenia pandemiczne pierwszaki zmagały się z arcytrudnymi zadaniami przygotowanymi przez zarząd Samorządu Uczniowskiego. Każda z klas zaprezentowała się pokazując przy okazji swoje talenty artystyczne, była piosenka i wiersz, taniec z niecodziennym partnerem, którym okazała się zwykła miotła, a także kalamburowe hasła i próba zareklamowania niezwykłych produktów. Pierwszaki zmierzyły się również z testem wiedzy o szkole, a ich rywalizację skrupulatnie oceniało jury, które po podsumowaniu punktów ogłosiło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1 C, drugie 1 B, na trzecim miejscu znalazła się klasa 1 DF, a na czwartym 1 L. Pierwszoklasiści oficjalnie jesteście już uczniami naszej szkoły, witamy i gratulujemy!

Zbiórka surowców wtórnych

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do zbiórki SUROWCÓW WTÓRNYCH
rozwiń plakat


Biblioteka poleca

Конкурс на "Русскую рождественскую открытку"
Konkurs na "Rosyjską kartkę bożonarodzeniową"

Prezentujemy nasz szkolny KALENDARZ


A w nim zdjęcia kolejowe autorstwa NASZYCH uczniów: Macieja Józefczuka, Piotra Szymborskiego, Ewy Wójcik, Bartłomieja Dąbrowskiego, Dariusza Mincewicza i Mateusza Sawczuka.
... czytaj więcej Kalendarz to rezultat szkolnego konkursu fotograficznego "Kolej w obiektywie" zorganizowanego w naszej szkole już po raz 4. Jednak w tym roku komisja konkursowa nie była w stanie wybrać zdjęcia, które definitywnie byłoby najlepsze i z tego powodu doceniono wszystkich, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu.

Wyniki konkursu "Jesienne inspiracje"Konkurs na ozdobę choinkowąOgólnopolski Konkurs Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego


UWAGA! Rusza II Ogólnopolski Konkurs Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego, którego współorganizatorem jest nasza szkoła! Konkurs adresowany jest do pasjonatów kolei i uczniów klas o profilach kolejowych.

Wystawa fotografii „Kolej w obiektywie uczniów Macieja Józefczuka i Piotra Szymborskiego” – już otwarta.


W tym roku Dzień Kolejarza w naszej szkole przybrał nieco inną formę niż w latach ubiegłych. Zamiast klasycznego apelu postanowiliśmy zorganizować wystawę fotografii kolejowej autorstwa Macieja Józefczuka i Piotra Szymborskiego – uczniów klasy I DF, których zdjęcia zachwyciły społeczność szkolną, a szczególnie nauczycieli przedmiotów zawodowych. Talent i pasję naszych uczniów postanowiliśmy przedstawić także lokalnej społeczności właśnie w postaci wystawy, którą oficjalnie otworzył Dyrektor naszej szkoły Pan Robert Wieczorek w dniu 25 listopada o godzinie 13:00.

Media o uczniach naszej szkoły

Pasjonaci fotografii z Małaszewicz mają swoją wystawę https://podlasianin.com.pl/pasjonaci-fotografii-z-malaszewicz-maja-swoja-wystawe/

Wybierz kolej. To Dobre Miejsce Pracy Dla Ciebie

Nieustannie wzrasta znaczenie kolei jako nowoczesnego środka transportu spełniającego najwyższe standardy bezpieczeństwa, odpowiadającego na rosnące potrzeby klientów oraz silnie wspierającego rozwój gospodarczy regionów. więcej informacji https://utk.gov.pl/pl/pnk

Dzień Kolejarza


Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza – polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1991) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.
Obchody Dnia Kolejarza to tradycja sięgająca XIX wieku. W dniu tym prezentowana jest historia kolei, praca na zapleczu, organizowane są konkursy z nagrodami oraz prezentacje nowoczesnego i historycznego taboru. To również okazja do awansowania i odznaczenia pracowników za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

źródło: Dzień Kolejarza https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień_Kolejarza


Zaproszenie do odwiedzenia wystawy fotografii kolejowej autorstwa naszych uczniówSukcesy naszych uczniów na VIII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Biała Podlaska 2021


16 listopada br. w Białej Podlaskiej odbył się etap powiatowy VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, w której uczestniczyło sześć powiatów, tj. powiat bialski, lubartowski, łukowski, parczewski, rycki i włodawski.

21 listopada - Dzień Życzliwości11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
Niepodległa na Narodowe Święto Niepodległości 2021 https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/

Konkurs Wiedzy o Patronie i Historii Naszej Szkoły

Zapraszamy uczniów klas pierwszych do udziału
w "Konkursie Wiedzy o Patronie i Historii Naszej Szkoły".
Konkurs odbędzie się 24.11.2011r. o godz. 9.40 w bibliotece szkolnej.

Porozumienie szkoły ze Stowarzyszeniem Edukacja dla Rozwoju Kolei


5 listopada Dyrektor Pan Robert Wieczorek podpisał porozumienie ze Stowarzyszeniem Edukacja dla Rozwoju Kolei, na mocy którego nasza szkoła została współorganizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. To świetna inicjatywa, której pomysłodawcą była nasza nauczycielka Pani Małgorzata Trębicka-Żuk. W ubiegłym roku konkurs ten miał charakter międzyszkolny (nasza szkoła rywalizowała ze szkołą kolejową z Warszawy), a że sam konkurs okazał się ogromnym sukcesem, także i w tym roku postanowiono o jego organizacji z tym, że na znacznie szerszą skalę. To ogromne wyzwanie, więc trzymajcie za nas kciuki! Niebawem na pewno na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych pojawią się oficjalne ogłoszenia o konkursie.

VII edycja Regionalnego Konkursu Fotograficznego


Pamiętamy o członkach naszej społeczności szkolnej, którzy już odeszli...

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci"
Wisława Szymborska

Dzień Wszystkich Świętych to czas pełen smutku i zadumy. Przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, składamy kwiaty, odmawiamy modlitwę, wspominamy, tęsknimy i … odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Przedstawiciele naszej szkolnej społeczności rokrocznie odwiedzają groby zmarłych pracowników i uczniów na znak pamięci, szacunku i kultywowania tradycji.


O szkole w mediach

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2021 w Małaszewiczach - film https://youtu.be/z7UJeRWu2u4

Port Lotniczy Kraków-Balice – zdobyty


W dniach 28-30 września uczniowie klasy II C kierunku technik eksploatacji portów i terminali mieli okazję odwiedzić Kraków. Powód tej wyprawy mógł być tylko jeden – warsztaty zawodowe w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice!

Konkurs o tematyce ekologicznej

Pani Magdalena Tymoszuk organizuje konkurs o tematyce ekologicznej pt. „Chrońmy naszą planetę”.

Prace można wykonać w postaci plakatu, broszury lub prezentacji multimedialnej. Konkurs trwa do 26.10.2021 r. (do wtorku), prace należy przynieść do pani Magdaleny Tymoszuk, a prezentacje przesłać na adres e-mail: magdatymoszuk@wp.pl

Zbiórka zniczy

Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę zniczy dużych, przeznaczonych na groby zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.

Zbiórka trwa do 26.10.2021 r. (do wtorku), znicze należy przynosić do pani Magdaleny Tymoszuk do sali numer 6. Jeden znicz to 10 pkt. (maksymalnie jeden uczeń może przynieść 3 znicze).

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego


Noc Księgarń

Noc księgarń banner


To będzie przepiękna noc! 120 księgarń w 50 miastach. Kilkudziesięciu gości, blisko 100 wydarzeń, tysiące książek i My – Czytelnicy i Czytelniczki.

Noc Księgarń 2021 już 22 października, po zmroku.
Spotkajmy się w księgarniach!
Warsztaty, pokazy filmowe, spotkania autorskie, koncerty, dyskusje, spacery literackie, konkursy i kiermasze. Sprawdź program i bądź z nami podczas
Nocy Księgarń 2021:

www.nocksiegarn.pl/program
Organizatorem festiwalu Noc Księgarń jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN).

Serdecznie zapraszamy!

Biblioteka szkolna

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. 50-lecie szkoły


Obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej oraz Jubileuszu 50- lecia ZS im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach

W dniu 15 października w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość, w czasie której świętowaliśmy Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej oraz Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach połączony z uczczeniem pamięci Patrona. Wydarzenie zainicjowała msza święta w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach. Następnie przybyłych gości już na terenie szkoły serdecznie przywitał dyrektor- Robert Wieczorek, głos zabrał również Starosta Bialski- Mariusz Filipiuk.

Szkoła w mediach


Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychZapraszamy do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

Wszystkich uczniów kierunku technik eksploatacji portów i terminali zapraszamy serdecznie do udziału w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej. Więcej informacji u Pani Małgorzaty Trębickiej-Żuk


Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej – z udziałem naszych uczniów!


1 października 2021 r. mieliśmy okazję brać udział w Finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej, do którego zakwalifikowało się 4 naszych uczniów – Dominik Maślanka, Tomasz Kozłowski, Klaudiusz Balcerzak i Dariusz Mincewicz.

14. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2021 – zdobyte!


W dniach 23-24 września dziewięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w jednym z najważniejszych wydarzeń branży kolejowej, czyli w 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021! Jest to cykliczna impreza dedykowana instytucjom, pracownikom, a także kandydatom do pracy na kolei (w tym uczniom i studentom kierunków kolejowych).

Dzień Chłopaka


Dzień Chłopaka w tym roku szkolnym ze względu na ograniczenia pandemiczne świętowaliśmy skromniej niż w latach wcześniejszych. Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek wszystkim panom, natomiast dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały wybory Mistera Szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy uzyskali tytuł najfajniejszego i najsympatyczniejszego kolegi w swojej klasie. Na nagranych filmikach kandydaci zaprezentowali swoje zainteresowania i hobby, a żeńska część społeczności szkolnej wybrała Mistera Szkoły 2021. Został nim uczeń klasy 3 bg Krzysztof Antonowicz, któremu serdecznie gratulujemy!

Europejski Dzień Języków w Reymoncie


My również przyłączyliśmy się do jubileuszowych obchodów Europejskiego Dnia Języków.
A jak świętować - to tylko z naszym patronem w roli głównej!


Europejski Dzień Języków


Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach.

Zakończenie zajęć kulturoznawczo-językowych w Grecji

grupa młodzieży z certyfikatami ukończenia zajęć kulturoznawczo - językowych w Grecji
Pobyt w Grecji dobiega końca, więc przyszedł czas na podsumowanie. Młodzież otrzymała certyfikaty ukończenia projektu: „Transnational mobility as the key to the development of education „ 2020 -1-PMU-3086.
Ostatnim punktem pobytu w Grecji był wyjazd do Thessalonik, gdzie uczniowie wzięli udział w grze miejskiej polegającej na odnajdywaniu charakterystycznych zabytków miasta na podstawie mapy.

Obóz taktyczno-szkoleniowy dla uczniów klas o profilu mundurowym

klasa mundurowa
W dniach 09-11.09.2021 r. odbyła się kolejna edycja obozu taktyczno-szkoleniowego dla uczniów klas o profilu mundurowym (obsługa graniczna z elementami prawa). Tym razem obóz został zorganizowany na terenie naszej szkoły oraz przyległej do niej bazy szkoleniowej.

Uczniowie liceum na zajęciach językowo-kulturoznawczych w Grecji

grupa młodzieży na stażu w Grecji
Początek drugiego tygodnia pobytu młodzieży na praktykach w Grecji rozpoczął się od rejsu statkiem Elisabet Cruises na Wyspę Skiathos położoną na Morzu Egejskim w Archipelagu Sporadów. Pochodzenie nazwy wyspy tłumaczone jest tym, że Skiathos leży w cieniu Góry Athos, a w języku greckim „skia” oznacza cień.

Narodowe Czytanie 2021

tablica narodowe czytanie
15 września 2021 w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach uczniowie wzięli udział we wspólnym głośnym czytaniu utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, który był lekturą jubileuszowej, dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” w Platamonas na Riwierze Olimpijskiej w Grecji

grupa młodzieży na stażu w Grecji
Ostatnie dni młodzież biorąca udział w projekcie spędziła bardzo intensywnie zwiedzając ruiny zamku krzyżackiego w Platamonas, wodospady Afrodyty w Litochoro, kompleks skalny Meteory. Uczestniczyła w zajęciach sportowych, lekcjach robotyki i historii Grecji w szkole Platon.
Natomiast w miejscowości Platamonas uczniowie wykonywali zadania wyznaczone przez panią pilot. Nagrywali film, jak tańczą grecki taniec oraz jak śpiewają piosenkę o tematyce morskiej, wcielali się w postacie olimpijskich bogów i uczyli spotkanego na ulicy Greka trudnego zdania w języku polskim „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Po intensywnie spędzonych dniach relaksowali się w ciepłych wodach Morza Egejskiego.

Konkurs plastyczny

plakat konkurs jesienne inspiracje

Zajęcia językowo-kulturoznawcze w Platamonas na Riwierze Olimpijskiej w Grecji

zajęcia w ramach projektu
W dniach 12 – 25 września 2021 r. młodzież z klas II B, III B, III b bierze udział w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” w Platamonas na Riwierze Olimpijskiej w Grecji.

W pierwszych dniach pobytu uczniowie korzystali z uroków piaszczystych plaż, ciepłego morza i pięknej, słonecznej pogody. Poznawali starożytną Grecję i wierzenia Greków uczestnicząc w zajęciach z mitologii w zaprzyjaźnionej szkole „Platon” w Katarini. Włączyli się aktywnie w zajęcia sportowe z młodzieżą grecką oraz modern dance.

Wykaz podręczników obowiązujących w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w roku szkolnym 2021/22

Kiermasz Szkolny

kiermasz szkolny 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole
odbędzie się w środę 1 września o godzinie 9:00 w następującym porządku:
  • klasy pierwsze spotkanie z dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej,
  • pozostałe klasy spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
Msza święta w kościele parafialnym w Małaszewiczach godzina 8:00.

Obowiązuje reżim sanitarny w związku z pandemią COVID-19.
Uczniowie obowiązkowo przychodzą w maseczkach.

To, co miłe, szybko mija

witaj szkoło
Często pojawia się w głowie taka myśl, takie pytanie – czemu wakacje tak szybko mijają? Sprawa jest oczywista. Po prostu, jeżeli jest nam bardzo przyjemnie w jakimś miejscu i rzeczywiście jesteśmy zadowoleni, to czas będzie mijał bardzo szybko. Jeżeli się nie nudzimy, intensywnie pracujemy czy też efektywnie wypoczywamy – wtedy minuta mija za minutą wręcz niepostrzeżenie. I jeśli coś nam się kończy, wówczas odczuwamy bardzo duży żal, bo chcielibyśmy jeszcze pozostać w tym miłym miejscu na dłużej. Jest to jednak bardzo dobry powód, aby wrócić tu w następne wakacje…. czego Wszystkim życzymy! Niech czas szybko upływa a rok szkolny minie w okamgnieniu! To, co miłe, szybko mija – dlatego z nami rok szkolny upłynie w ekspresowym tempie!

Kwaterowanie uczniów w internacie

Kwaterowanie uczniów w internacie rozpocznie się
31.08.2020 (wtorek) od godziny 18.00.
Należy ze sobą przywieźć rzeczy osobiste, szklankę, talerz, sztućce, szlafrok lub dresy do łazienki oraz strój galowy.
Internat zapewnia kołdrę, koc, poduszkę, pościel, lampkę nocną.

Obowiązkowo należy posiadać maseczkę niezbędną do przemieszczania się po internacie.
W internacie obowiązują procedury zwiazane z epidemią COVID-19
więcej informacji


Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

szczepienie młodzieży COVID-19
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek

Archiwum internat

Wydarzenia rok szkolny 2021/22

Zbiórka plastikowych nakrętek

podziękowanie

Wzorem poprzednich lat w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy w naszym internacie akcję, która polegała na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, itp.).
Wspólnie udowodniliśmy, że pomoc drugiej osobie nie musi tak naprawdę nic kosztować. Wystarczy, że zaczniemy odkładać nakrętki, które i tak zazwyczaj większość z nas wyrzuca do kosza. To wciąż jedna z najpopularniejszych akcji, dzięki której możliwe jest leczenie, rehabilitacja i wsparcie potrzebujących osób. Korzysta na tym również przyroda – nakrętki nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska, a są ponownie przetwarzane. Tego typu akcje uczą, że można pomagać na różne sposoby.
Jesteśmy dumni, że wielu osobom nie jest obojętny los innych. Dziękujemy, że w tak prosty sposób włączyliście się w akcję charytatywną zbierania plastikowych nakrętek na rzecz chorych osób.
Dziękujemy Wam za Wasza wrażliwość na problemy innych i mamy nadziej, ze w przyszłym roku również będziecie aktywnie brać udział w zbiórce. Ostatnia praca domowa w tym roku szkolnym – nawet w czasie wakacji zbierajcie plastikowe nakrętki!

Izabela Kolańska


Pożegnanie maturzystów w internacie

Młodzież z pensjonariuszami oraz administracją DPS w Kodniu

21 kwietnia 2022r. młodsi koledzy i koleżanki pod opieką wychowawcy – Edyty Szołucha przygotowali tegorocznym maturzystów uroczyste pożegnanie. Wiele ciekawych atrakcji, zapewniło młodzieży bardzo dobrą zabawę i ogrom śmiechu. Każdemu absolwentowi podarowano pamiątkowe medale. Uwieńczeniem tego dnia była wspólna dyskoteka.


Wszystkim maturzystom życzymy jak najwyższych wyników z matury oraz studiowania na wymarzonych uczelniach.


Internat pamięta o Seniorach

Młodzież z pensjonariuszami oraz administracją DPS w Kodniu

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.”


Takim właśnie ogrodem pełnym pięknych, kolorowych róż nasi mężczyźni z internatu obdarowali Panie zamieszkujące w Domu Pogodnej Starości w Kodniu.


Dzień Kobiet w internacie

życzenia z okazji Dnia Kobiet
Męska część mieszkańców internatu nie zapomniała o swoich dziewczynach częstując ich słodkościami. Tradycji stało się zadość, dziewczyny dostały również wiosenne tulipany.

Zbiórka na Fundację "Dom Bella"

członek młodzieżowej rady internatu wręcza mikołajkowy upominek mieszkańcom internatu
W internacie przy Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach w dniach 22-30 listopada odbyła się zbiórka na rzecz Fundacji Dom Bella. Młodzież z internatu pamiętała o potrzebujących zwierzętach i nie zawiodła, aktywnie włączyła się w akcję. Wszystkim biorącym udział w zbiórce serdecznie dziękujemy!

Mikołajki w internacie

członek młodzieżowej rady internatu wręcza mikołajkowy upominek mieszkańcom internatu
6 GRUDNIA - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga wór ciężki niezmordowanie
I każdy prezent pewnie dostanie.
A kiedy rozda już wszystkie prezenty
Wróci do nieba uśmiechnięty!
Mikołajki są tradycyjnie obchodzone 6 grudnia. Tego dnia obdarowujemy swoich bliskich drobnymi upominkami. Jak co roku i dziś wszyscy wychowankowie otrzymali słodki upominek, które wręczał uśmiechnięty przedstawiciel MRI. W tym dniu nikt nie został pominięty…

Uczniowie dla Seniorów

młodzież z upominkami dla mieszkańców DPS
W dniu 06.12.2021 r. Mikołaj zawitał do Domu Pomocy Społecznej im. Św. Alberta w Kodniu. W postać Mikołaja wcieliły się wychowawczynie internatu p. Edyta Szołucha i p. Izabela Kolańska, które przekazały podopiecznym wykonane przez młodzież internatu ozdoby choinkowe i stroiki, życząc zdrowych i spokojnych Świąt. Do zobaczenia za rok!

Wspomóż kociaki

Zbiórka dla kociaków znajdujących się pod opieką
Fundacji Dom Bella
przy ulicy Kąpielowej 9 w Białej Podlaskiej
plakat - wspomóż kociaki
Akcja trwa od…22.11 do…30.11.2021r.
Artykuły dla kotów można przynosić do wychowawców Internatu:
p.Renata Chwesiuk
p.Renaty Zając
Podopieczni będą wdzięczni za każdą pomoc. Pokażmy nasz szacunek i miłość do naszych braci mniejszych.

Konkurs wiedzy o internacie

laureaci konkursu

W dniu 02.11.2021r. tradycyjnie w internacie odbył się „Konkurs wiedzy o internacie” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Największą wiedzą wykazali się Karolina Sajna i Michał Czapski. Na drugim miejscu uplasowali się Dominika Kamecka, Sylwia Leszczyńska i Patryk Wiśniewski. Zwycięzcom gratulujemy posiadanej wiedzy!

Renata Chwesiuk

Izabela KolańskaDzień Chłopaka

młodzież z internatu w kinie
Dnia 29.09.2021r. w internacie szkolnym przy Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta odbył się Dzień Chłopaka.
Na tą okoliczność dziewczęta przygotowały skecz okolicznościowy Hrabi "Dzień Mężczyzn" oraz szereg atrakcji m. in. rozpoznawanie przypraw, wiązanie krawatów, plecenia warkocza, taniec na gazecie, odgadywanie nazw kosmetyków. Uczniowie chętnie brali udział w zabawie, otrzymali też drobny upominek, a na koniec wieczoru na wszystkich mieszkańców internatu czekał tort. Spotkanie przygotowane zostało pod kierunkiem wychowawców p. Renaty Chwesiuk i p. Renaty Zając.
Serdecznie dziękujemy wychowankom: Julia Baran, Julia Bożedajek, Oliwia Korniluk, Natalia Młynarek za pomoc przy organizacji Dnia Chłopaka.

Wyjazd do kina

młodzież z internatu w kinie

W ramach rozwoju duchowego w dniu 28.09.2021 r. młodzież internatu była w kinie Cinema w Białej Podlaskiej. W ramach integracji po seansie udaliśmy się na wspólny posiłek, gdzie młodzież dzieliła się wrażeniami po obejrzanym filmie. W bieżącym roku szkolnym było to nasze pierwsze wyjście do kina, ale z pewnością nie ostatnie.

Izabela Kolańska


Zajęcia integracyjne dla wychowanków klas I "escape room"

zajęcia integracyjne escape room
Escape room to świetna forma spędzania wolnego czasu, która zapewnia niezapomniane przeżycia. Z inicjatywy p. Edyty Szołycha i p. Izabeli Kolańskiej zorganizowano w internacie pokój zagadek dla uczniów klas I. Stołówka szkolna zamieniła się w bezludną wyspę, na której uczestnicy mieli do rozwiązania szereg zagadek np. odszyfrowywanie haseł, układanie puzzli. Każda rozwiązana zagadka była kluczem do kolejnego zadania. Mimo trudności, młodzieży udało się rozwiązać wszystkie zadania i odczytać hasło przewodnie o przyjaźni. To był wyjątkowy i niezapomniany czas.

Spotkanie organizacyjne

W dniu 06.09.2021 roku odbyło sie spotkanie z wychowankami mieszkającymi w internacie. Spotkanie prowadziła p. Jadwiga Wasiluk. Pani Jadwiga Wasiluk zapoznała wychowanków z regulaminem internatu, z zasadami dobrej praktyki higienicznej HACCP oraz intrukcją bezpieczeństwa pożarowego. W związku z trwającą pandemią COVID-19 wychowankowie zostali również zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii.

Inauguracja roku szkolnego w internacie

W dniu 1 września 2021 roku po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się spotkanie inauguracyjne w internacie. Spotkanie prowadził dyrektor szkoły p. Robert Wieczorek. W czasie spotkania odbyło się powitanie wychowanków w internacie w nowym roku szkolnym 2021/22. Wychowankowie zostali zapoznani z zasadmi funkcjonowania internatu oraz rozkładem pomieszeń z których wychowankowie bedą korzystać. Wychowankom przedstawiono opiekunów oraz pracowników obsługi, którzy bedą sprawowali nad nimi opiekę. W trakcie spotkania wyłoniono dostawcę posiłków do internatu spośród złożonych ofert. Na zakończonie wychowankom złożono życzenia miłego i bezpiecznego pobytu w internacie oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Małaszewiczach
ul. Kolejarzy 16
21 - 540 Małaszewicze
tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
www.malaszewicze.com
Jesteśmy też na
YouTube    Facebooku   Instagramie
YouTube Facebook Instagram

kanał
 
YouTube klasy mundurowej


Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0