Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Internat Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta


ul. Kolejarzy 14
21-540 Małaszewicze
tel. 83 311 11 28

sekretariat szkoły tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm

O internacie

Internat jest placówką opiekuńczo-wychowawczą (koedukacyjną) dostępną dla młodzieży Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach. Młodzież przebywa pod opieką wykwalifikowanej kadry. Wszyscy podopieczni objęci są całodobową opieką pedagogiczną od niedzieli od godz. 15:00 do soboty do godz. 07:30.
Pokoje wyposażone są w lodówki, szafki oraz łóżka. Internat zapewnia koce, kołdry, poduszki oraz komplet pościeli. W pokojach znajdują się gniazda umożliwiające podłączenie do internetu własnych komputerów oraz wewnętrzna sieć Wi-Fi.
Wyposażony jest w łazienki w kabinami prysznicowymi oraz toalety.
W stołówce  można zjeść smaczne obiady składające się z zupy i drugiego dania zapewnione przez internat (odpłatnie). Śniadania i kolacje we własnym zakresie do dyspozycji wychowanków kuchenki mikrofalowe, toster, opiekacz.
W wolnych chwilach można korzystać z telewizji satelitarnej,  z  internetu, tenisa stołowego, bilarda oraz boiska sportowego znajdującego się na terenie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta.
Wychowankowie dbają o estetykę zewnętrzą jaki i wewnetrzną internatu. Oprócz codziennych obowiazków działają w różnych sekcjach, takich jak: kulturalna, porządkowa, sportowa, informatyczna. Internat tętni życiem, wychownkowie biorą udział w andrzejkach, spotkaniach opłatkowych, dyskotekach.
Prowadzone są zajęcia fakultatywne oraz zajęcia o tematyce wychowawczej. Dużym atutem mieszkania w internacie jest wzajemna koleżeńska pomoc w nauce.
Oto kilka wypowiedzi młodzieży o internacie:
 • " W internacie jesteśmy jak rodzina pomagamy sobie w różnych sytuacjach"
 • "Nawiązujemy nowe znajomości"
 • "Niespodziewałabym się, że w takim miejscu poczuję się jak w domu"
 • "Doskonale wyposażony"
 • "W internacie panuje miła atmosfera"
 • "Opiekunowie są "THE BEST" nie oddamy ich za żadne skarby"
 • "Obiady niczego sobie"
 • "Pomagamy sobie wzajemnie w nauce"
 • "Często organizujemy imprezy na których możemy się integrować"
Zapraszamy

InformacjeNabór do internatu

wnioski niekompletne nie będą brane pod uwagę podczas prac komisji ds. przydziału miejsc w internacie

Kandydaci do klas pierwszych naszej szkoły chcący mieszkać w internacie dostarczają wniosek o przyjęcie do internatu  razem z podaniem o przyjęcie do szkoły do sekretariatu szkoły.

Pozostali uczniowie naszej szkoły chcący zamieszkać w internacie składają wniosek o przyjęcie do internatu do końca roku szkolnego do sekretariatu szkoły. Dotyczy to również uczniów mieszkających obecnie w internacie.


Pomoc psychologiczno-pedagiczna

Zwróć się do pedagoga szkolnego lub wychowawcy w internacie gdy:

• czujesz się osamotniony
• masz problemy w szkole
• twoja rodzina znajduje w trudnej sytuacji materialnej
• świat Cię przeraża i chciałbyś z kimś porozmawiać
• chcesz się podzielić każdą swoją radością, każdym drobnym sukcesem

Pamiętaj Szkoła to nie tylko instytucja, w której się uczysz. To również miejsce, gdzie Twoi nauczyciele, wychowawcy, pedagog szkolny, koleżanki i koledzy mogą Ci okazać wsparcie.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna całodobowy ogólnopolski telefon zaufania 800 080 222
Uwaga zmiana numeru konta do wpłat od 1 stycznia 2020

Opłaty obowiązujące w roku szkolnym 2022/23

opłata za zakwaterowanie 80 zł/miesiąc

obiad 15 zł/dzień (zupa i drugie danie) 
jednorazowa kaucja 100 zł

Opłaty kaucji oraz miesięczną za zakwaterowanie należy dokonać w kięgowości szkoły.
Opłatę miesięczną za zakwaterowanie można wpłacić na konto szkoły. Szczegółowe informacje uzyskać można w księgowości szkoły.
numer konta
28 1090 2590 0000 0001 4386 5625 Santander Bank
Opłaty za obiady u p. Jadwigi Wasiluk.


Informacja

Dostwcą obiadów do internatu w roku szkolnym 2022/23 jest
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Andrzej Makarewicz
21-550 Terespol ul. 3-go Maja 37

Rozkład dnia wychowanków internatu

6:00 Pobudka
6:00 - 7:00 Toaleta poranna i śniadanie
do godz 7:00 Wyjście do szkoły
Od powrotu ze szkoły do godz. 16:00 - czas wolny
13:00 - 15:00 Obiad
16:00 - 18:00 Nauka własna
18:00 - 20:00 Czas wolny
19:00 - 20:00 Kolacja
20:00 - 21:00 Zajęcia w grupach i kołach zainteresowań
21:00 - 22:00 Toaleta wieczorna
22:00 - 6:00 Cisza nocna

Wyjście poza teren internatu w obszarze Małaszewicz w czasie wolnym do godziny 20:00.
Wyjazd (wyjście) poza teren Małaszewicz w czasie wolnym powinien być dodatkowo potwierdzony przez rodzica.

Regulamin internatu


Regulamin nauki własnej


Kierownik internatu

mgr Robert Wieczorek - dyrektor szkoły

Wychowawcy internatu

 mgr  Monika Barmosz
mgr  Renata Chwesiuk
mgr Ewa Denesiuk
mgr  Wojciech Kudelski
mgr  Anna Lewicka
mgr Maciej Marek
mgr  Edyta Szołucha
mgr inż.  Jadwiga Wasiluk
mgr Renata Zając

Pracownik obsługi

Grażyna Kozaczuk

Młodzieżowa Rada Internatu

Przewodniczący Piotr Żuraw
Zastępca: Rafał Jastrzębski
Skarbnik

Wydarzenia rok szkolny 2022/23

Konkurs  “Moja Walentynka"

Spotkanie z policjantem


12 stycznia 2023r. w internacie naszej szkoły odbyło się spotkanie z policjantem Komisariatu Policji w Terespolu. Na zaproszenie pani Edyty Szołuchy oraz Ewy Denesiuk odpowiedział aspirant sztabowy Janusz Drygulski.

Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz internecie i jej konsekwencji prawnych. Otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, uzależnieniach, oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Uczniowie dowiedzieli się, że np. umieszczanie w internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego.

Mamy nadzieję że spotkanie zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.


Dyskoteka w internacie


Minęły już święta Bożego Narodzenia, nastał Nowy Rok, a razem z nim karnawał. W dniu 11 stycznia 2023r. w naszym internacie odbyła się dyskoteka: „ Karnawał czas rozpocząć” dla wszystkich mieszkańców. Oprawę muzyczną zapewnił przewodniczący MRI – Piotr Żuraw. Jak powszechnie wiadomo, im lepsza zabawa tym czas szybciej płynie. Przy skocznych rytmach disco polo i innych wszystkim znanych hitach, mijał nam środowy wieczór.

Zimowa zbiórka dla schroniska Azyl


Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję charytatywną na rzecz schroniska Azyl.

"Aniołek najpiękniejszy...."


Serdeczne podziękowania należą się Wychowankom Internatu, Wykonawcom tegorocznych aniołków, które zostaną przekazane podopiecznym DPS w Kodniu.

Świąteczna kartka


W ramach współpracy międzyszkolnej z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie wychowankowie internatu wykonali kartki świąteczne z życzeniami w języku rosyjskim. Zachęcamy do obejrzenia prac.

Spotkanie z prawnikiem


Dnia 20.11.2022 r. wychowankowie Internatu wzięli udział w spotkaniu (online) z p.Natalią Tomaszewską-Wartacz,prawnikiem, mediatorem Sądu Okręgowego w Lublinie, prezesem Stowarzyszenia Ochrony i Pomocy Rodzinie SOPRA w Lublinie. Celem spotkania było zapoznanie wychowanków z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce, przybliżenie zagrożeń czyhających na młodego człowieka w świecie zewnętrznym. Spotkanie miało również na celu zwrócenie uwagi na zakres odpowiedzialności karnej i cywilnej nieletnich za popełnione czyny karalne.

Organizator spotkania: Renata ZającTest wiedzy o internacie


Jak co roku w naszym internacie dla uczniów klas pierwszych odbył się konkurs „Wiedzy o Internacie”. Wychowankowie mieli to rozwiązania kilkanaście pytań dotyczących życia w placówce Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej ale zwycięzca może być tylko jeden. Najwięcej punktów uzyskał – Michał Prokopiuk. Za udział i zaangażowanie uczestnicy testu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Quiz game


Wychowankowie internatu przy Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta wieczór 02.11.2022r.spędzili rozwiązując łamigłówki i zadania. Chętnie wzięli udział w quiz game, którego głównym celem była dalsza integracja społeczności internatu, jak też pewna alternatywa na długi wieczór. Quiz game to czteroetapowa rywalizacja w zakresie przechodzenia w gąszczu labiryntu do celu, rozwiązanie rebusów, zmierzenie się ze znajomością rosyjskiej poezji, w przypadku jej braku, szybkie doinformowanie się, podanie tytułu oraz autora podanego fragmentu. Ostatnim etapem współzawodnictwa było zadanie polegające na zainstalowaniu App"Czyj to liść ", a następnie nazwanie wskazanego w pytaniu drzewa/krzewu wokół internatu. Wszystkie trzy drużyny bardzo aktywnie zaangażowały się w realizację w/w konkurencji i wszystkim gratuluję, natomiast na szczególne brawa zasłużyła drużyna w składzie: K. Rudzka, R. Jastrzębski, Sz. Cichoń, K. Szamuk, Sz. Makowski oraz D. Rybak

Wielokulturowość - zajęcia wychowawcze


Dnia 26.10.2022r.w Internacie przy Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta zostały przeprowadzone przez p. Renatę Zając zajęcia wychowawcze nt. WIELOKULTUROWOŚCI. Celem w/w zajęć było poszerzenie wiedzy wychowanków na temat postawy tolerancji, akceptacji i otwartości wobec cudzoziemców (wielokulturowości). Wychowankowie, krótką pogadanką, zostali wprowadzeni w temat "Tolerancji", następnie obejrzeli film tematyczny i odpowiadali na postawione do niego pytania, wyrażali swoje opinie i spostrzeżenia dotyczące głównego bohatera. Całość spotkania dopełniły podane przez wychowanków zasady tolerancji wobec cudzoziemców w postaci sketchnoting, czyli wizualnego myślenia.

Dzień Chłopaka


Dnia 28.09.2022r. mieszkanki internatu zorganizowały dla swoich kolegów Dzień Chłopaka. Zostali oni zaproszeni do świetlicy, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Do zabawy i konkursów włączyło się wielu wychowanków, którzy mieli za zadanie: ciekawie się zaprezentować, wykazać znajomością damskiej kosmetyczki, podać przepis na ciekawą potrawę, właściwie nazwać przyprawy kuchenne jak też wykazać się umiejętnością wiązania krawata a na sam koniec znajomością marek samochodów. Po zakończeniu wszystkich konkursów komisja wyłoniła zwycięzców: wicemisterem został Rafał Jastrzębski, zaś pierwsze miejsce, tą samą ilością punktów, zajęli wychowankowie : Piotr Żuraw oraz Dawid Rybak. Na każdego chłopaka tego wieczoru czekał, przygotowany przez dziewczyny, słodki upominek. Był to okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz złożenia serdecznych życzeń kolegom.

Inauguracja roku szkolnego w internacie

W dniu 1 września 2021 roku po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego  odbyło się spotkanie inauguracyjne w internacie z dyrekcją szkoły.  W czasie spotkania odbyło się powitanie wychowanków w internacie w nowym roku szkolnym 2021/22. Wychowankowie zostali zapoznani z zasadmi funkcjonowania internatu oraz rozkładem pomieszeń z których wychowankowie bedą korzystać. Wychowankom przedstawiono opiekunów oraz pracowników obsługi, którzy bedą sprawowali nad nimi opiekę. W trakcie spotkania wyłoniono dostawcę posiłków do internatu  spośród złożonych ofert. Na zakończonie wychowankom złożono życzenia miłego i bezpiecznego pobytu w internacie oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Małaszewiczach
ul. Kolejarzy 16
21 - 540 Małaszewicze
tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
www.malaszewicze.com
Jesteśmy też na
YouTube    Facebooku   Instagramie
YouTube Facebook Instagram

kanał
 
YouTube klasy mundurowej


Licznik gości

 • Gości na stronie: 0
 • Odsłon łącznie: 0