Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Internat Zespołu Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta

ul. Kolejarzy 14
21-540 Małaszewicze
tel. 83 311 11 28

sekretariat szkoły tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
foto album

O internacie

Internat jest placówką opiekuńczo-wychowawczą (koedukacyjną) dostępną dla młodzieży Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach. Młodzież przebywa pod opieką wykwalifikowanej kadry. Wszyscy podopieczni objęci są całodobową opieką pedagogiczną od niedzieli od godz. 15:00 do soboty do godz. 07:30.
Pokoje wyposażone są w lodówki, szafki oraz łóżka. Internat zapewnia koce, kołdry, poduszki oraz komplet pościeli. W pokojach znajdują się gniazda umożliwiające podłączenie do internetu własnych komputerów oraz wewnętrzna sieć Wi-Fi.
Wyposażony jest w łazienki w kabinami prysznicowymi oraz toalety.
W stołówce  można zjeść smaczne obiady składające się z zupy i drugiego dania zapewnione przez internat (odpłatnie). Śniadania i kolacje we własnym zakresie do dyspozycji wychowanków kuchenki mikrofalowe, toster, opiekacz.
W wolnych chwilach można korzystać z telewizji satelitarnej,  z  internetu, tenisa stołowego, bilarda oraz boiska sportowego znajdującego się na terenie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta.
Wychowankowie dbają o estetykę zewnętrzą jaki i wewnetrzną internatu. Oprócz codziennych obowiazków działają w różnych sekcjach, takich jak: kulturalna, porządkowa, sportowa, informatyczna. Internat tętni życiem, wychownkowie biorą udział w andrzejkach, spotkaniach opłatkowych, dyskotekach.
Prowadzone są zajęcia fakultatywne oraz zajęcia o tematyce wychowawczej. Dużym atutem mieszkania w internacie jest wzajemna koleżeńska pomoc w nauce.
Oto kilka wypowiedzi młodzieży o internacie:
 • " W internacie jesteśmy jak rodzina pomagamy sobie w różnych sytuacjach"
 • "Nawiązujemy nowe znajomości"
 • "Niespodziewałabym się, że w takim miejscu poczuję się jak w domu"
 • "Doskonale wyposażony"
 • "W internacie panuje miła atmosfera"
 • "Opiekunowie są "THE BEST" nie oddamy ich za żadne skarby"
 • "Obiady niczego sobie"
 • "Pomagamy sobie wzajemnie w nauce"
 • "Często organizujemy imprezy na których możemy się integrować"
Zapraszamy

Informacje

wnioski niekompletne nie będą brane pod uwagę podczas prac komisji ds. przydziału miejsc w internacie

Kandydaci do klas pierwszych naszej szkoły chcący mieszkać w internacie dostarczają wniosek o przyjęcie do internatu  razem z podaniem o przyjęcie do szkoły do sekretariatu szkoły.

Pozostali uczniowie naszej szkoły chcący zamieszkać w internacie składają wniosek o przyjęcie do internatu do końca roku szkolnego do sekretariatu szkoły. Dotyczy to również uczniów mieszkających obecnie w internacie.Uwaga zmiana numeru konta do wpłat od 1 stycznia 2020

Opłaty obowiązujące w roku szkolnym 2020/21

opłata za zakwaterowanie 50 zł/miesiąc

obiad 9,00 zł/dzień (zupa i drugie danie) 
jednorazowa kaucja  100 zł

Opłaty kaucji oraz miesięczną za zakwaterowanie należy dokonać w kięgowości szkoły.
Opłatę miesięczną za zakwaterowanie można wpłacić na konto szkoły. Szczegółowe informacje uzyskać można w księgowości szkoły.
numer konta
28 1090 2590 0000 0001 4386 5625 Santander Bank
Opłaty za obiady u p. Jadwigi Wasiluk.


Rozkład dnia wychowanków internatu

6:00 Pobudka
6:00 - 7:00 Toaleta poranna i śniadanie
do godz 7:00 Wyjście do szkoły
Od powrotu ze szkoły do godz. 16:00 - czas wolny
13:00 - 15:00 Obiad
16:00 - 18:00 Nauka własna
18:00 - 20:00 Czas wolny
19:00 - 20:00 Kolacja
20:00 - 21:00 Zajęcia w grupach i kołach zainteresowań
21:00 - 22:00 Toaleta wieczorna
22:00 - 6:00 Cisza nocna

Wyjście poza teren internatu w obszarze Małaszewicz w czasie wolnym do godziny 20:00.
Wyjazd (wyjście) poza teren Małaszewicz w czasie wolnym powinien być dodatkowo potwierdzony przez rodzica.

Regulamin internatu


Regulamin nauki własnej


Kierownik internatu

mgr Robert Wieczorek - dyrektor szkoły

Wychowawcy internatu

 mgr  Monika Chwesiuk
mgr  Renata Chwesiuk
mgr  Izabela Kolańska
mgr  Wojciech Kudelski
mgr  Elżbieta Pietrusik
mgr inż.  Marek Selerski
mgr  Edyta Szołucha
mgr inż.  Jadwiga Wasiluk
mgr Renata Zając

Pracownik obsługi

Grażyna Kozaczuk

Zarząd Młodzieżowej Rady Internatu 2020/21

Magdalena Tokarska - przewodniczący
Klaudia Rudzka - zastępca przewodniczącego
Mateusz Sawczuk - skarbnik

Wydarzenia rok szkolny 2020/21

Dzień Chłopaka

30 września to Dzień Chłopaka.Z tej okazji uczennice z internatu Naszej Szkoły, pod kierunkiem p.Renaty Chwesiuk i p.Renaty Zając, przygotowały Chłopakom niespodziankę. Każdy z nich otrzymał słodki upominek wraz ze "Złotą myślą"-wierszem.Dodatkowo jeszcze chłopaki losowali karteczki, mówiące o ich pozytywnych cechach charakteru.Po odczytaniu ich na głos, dziewczęta weryfikowały czy to prawda.
Wieczór w szkolnym internacie upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Konkurs „Wiedzy o internacie”

W dniu 30.09.2020 w internacie odbył się konkurs „Wiedzy o internacie”. Wzięło w nim udział 10 wychowanków z klas pierwszych. Zwyciężyła uczennica Aleksandra Kuźmiuk, drugie miejsce zajęła Weronika Biernacka, trzecie miejsce - Wiktoria Gil. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
Renata Chwesiuk
Izabela Kolańska

Wybory Młodzieżowej Rady Internatu

Dnia 23.09.2020 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Często dla młodych ludzi jest to pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Przebieg wyborów nadzorowali opiekunowie Izabela Kolańska oraz Renata Chwesiuk. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do MRI: przewodnicząca- Magdalena Tokarska, zastępca- Klaudia Rudzka, Skarbnik – Mateusz Sawczuk. Nowo wybranym władzom MRI gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz internatu oraz społeczności.

Zebranie z rodzicami wychowanków internatu

W dniu 18.09.2020 roku odbyło sie spotkanie z rodzicami uczniów mieszkających w internacie. Wychowawcy przakazli rodzicom informacje na temat zachowania i osiągnieć wychowanków. Rodzcie zostali zapoznani z regulaminem funkcjonowania internatu oraz obowiązkami jakie ciążą na nich w czasie pobytu dziecka w internacie. W związku z pandemią COVID-19 zapoznano rodziców z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w internacie w okresie pandemii.

Inauguracja roku szkolnego w internacie

W dniu 1 września 2020 roku po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego  odbyło się spotkanie inauguracyjne w internacie. Spotkanie prowadziła p. Jadwiga Wasiluk. W czasie spotkania odbyło się powitanie wychowanków w internacie w nowym roku szkolnym 2020/21. Wychowankowie zostali zapoznani z zasadmi funkcjonowania internatu oraz rozkładem pomieszeń z których wychowankowie bedą korzystać. Wychowankom przedstawiono opiekunów oraz pracowników obsługi, którzy bedą sprawowali nad nimi opiekę. Pani Jadwiga Wasiluk zapoznała wychowanków z regulaminem internatu, z zasadami dobrej praktyki higienicznej HACCP oraz intrukcją bezpieczeństwa pożarowego. W związku z trwającą pandemią COVID-19 wychowankowie zostali również zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii. W trakcie spotkania wyłoniono dostawcę posiłków do internatu  spośród złożonych ofert. Na zakończonie wychowankom złożono życzenia miłego i bezpiecznego pobytu w internacie oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Copyright Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach

ul. Kolejarzy 16
21 - 540 Małaszewicze
tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
www.malaszewicze.com

Licznik gości

 • Gości na stronie: 0
 • Odsłon łącznie: 0