Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Uroczyste mianowanie uczniów na kadeta klasy mundurowej


15 listopada 2023 r. w naszej szkole podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się uroczyste mianowanie uczniów klasy pierwszej o profilu Straż Graniczna na kadeta klasy mundurowej. Uczniowie klas o profilu mundurowym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Następnie z rąk Pani Wicedyrektor Jolanty Wałach oraz Komendanta Placówki Straży Granicznej w Terespolu płk SG Pana Krzysztofa Jakimiaka uczniowie odebrali akty mianowania na stopień kadeta klas mundurowych.
Na koniec uroczystości Wicedyrektor Pani Jolanta Wałach przekazała gratulacje oraz kilka zdań skierowanych do naszych kadetów klas mundurowych – przede wszystkim życzyła im sukcesów w nauce oraz przypomniała żeby mundur, który mają na sobie nosili godnie, a umieszczony na nim emblemat z nazwą naszej szkoły zobowiązuje ich do kierowania się w dalszej edukacji oraz życiu codziennym takimi wartościami jak: szacunek dla tradycji, symboli i barw narodowych, a przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka.
Dodajmy, że ceremoniał nadania stopnia kadeta klas mundurowych to już kilkunastoletnia tradycja w naszej szkole i jedna z najważniejszych uroczystości, w której uczestniczą klasy o profilu mundurowym.
Gratulujemy i życzymy powodzenia naszym kadetom!