Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

JW dniu 10 października w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbył się etap powiatowy X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - Radzyń Podlaski 2023, w której uczestniczyło 9 powiatów, tj. bialski, hrubieszowski, lubartowski, łęczyński, łukowski, parczewski, radzyński, rycki i włodawski. Hasłem tegorocznej edycji było: „Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”.
Celem Olimpiady było poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, czyli realizacja celów Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego i Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2022-2025.
Etap powiatowy poprzedzony był etapem szkolnym 26 września, przeprowadzonym w naszej placówce przez szkolnego koordynata konkursu p. Monikę Chwesiuk i wyłonieniem najlepszych 3 uczniów do dalszych rozgrywek. Do etapu powiatowego przeszli: Paulina Wieczosek kl. 2B, Franciszek Kość kl. 2B i Aleksandra Iwaniuk kl. 3C.
Było bardzo blisko… bo Franciszek Kość zajął 4 miejsce, Aleksandra Iwaniuk 8 miejsce, zaś Paulina Wiczosek 9 miejsce. Chociaż nie na podium – serdecznie Gratulujemy! zarówno wiedzy, jak i odwagi zmierzenia się z tak trudnym tematem, jakim jest zdrowie psychiczne.