Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Bal Studniówkowy 2024 za nami!

Tegoroczny bal maturzystów Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach rozpoczął się w sobotni wieczór 27 stycznia 2024 r. o godzinie 19:00. W niezwykły klimat studniówkowego balu wprowadzili wszystkich prowadzący uroczystość: Magdalena K. i Bartłomiej Z., którzy przywitali gości, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, rodziców oraz tegorocznych maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi.
Staropolski polonez odtańczyło dwadzieścia par, które poprowadził Tomasz B. z Wiktorią G. Część oficjalną rozpoczął Dyrektor szkoły- Robert Wieczorek, który poprosił wszystkich uczestników studniówki o oddanie hołdu i uczczenie minutą ciszy pamięci tragicznie zmarłego w dniu 19 stycznia w drodze do szkoły naszego ucznia – Michała Rabczuka.
W przemówieniu Pan Dyrektor podziękował Gościom za uświetnienie swoją obecnością studniówki oraz życzliwą współpracę, zaangażowanie w szkolne sprawy i sprzyjanie podejmowanym działaniom. Zwracając się do maturzystów, podkreślił, że dzisiejszego wieczoru ważna jest radość i odrobina beztroskiego młodzieńczego szaleństwa.
Kolejnym punktem były wystąpienia zaproszonych Gości, którzy życzyli maturzystom udanej, niezapomnianej zabawy oraz pomyślności na egzaminach. Wójt Gminy Terespol – Pan Krzysztof Iwaniuk wyraził podziękowania młodzieży za zaproszenie oraz zaapelował o korzystanie z pięknych chwil w życiu, które mijają bezpowrotnie – Carpe diem! Głos zabrał również Przewodniczący Rady Gminy Terespol i były dyrektor naszej szkoły – Pan Mieczysław Romaniuk, który wyraził wielkie zadowolenie z faktu, że bal maturzystów powrócił na teren szkoły, a młodzież samodzielnie zadbała o wystrój i dekorację sali. W imieniu Starosty Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka list do młodzieży odczytała radna powiatu bialskiego- Pani Elżbieta Iwaniuk, życząc zdania egzaminów maturalnych oraz wspaniałej zabawy do białego rana. Prowadzący uroczystość oddali również głos młodszym uczniom – przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego.
Przygotowanie balu studniówkowego wiązało się z ogromnym wysiłkiem. W organizację uroczystości zaangażowało się szereg osób, którym prowadzący uroczystość wyrazili słowa uznania. Głęboki ukłon skierowano w stronę Dyrekcji, która stworzyła dogodne warunki do przygotowania tego balu. Wychowawcom – Paniom: Magdalenie Tymoszuk, Helenie Głowackiej i Marzenie Litwiniuk podziękowano za cierpliwość, trud, uwagę i cenne wskazówki, zaś Pani Katarzynie Caban młodzież wyraziła wdzięczność za pomoc w przygotowaniu poloneza, który jest nieodzownym i najbardziej wzruszającym elementem każdej studniówki. Pedagogów obdarowano przepięknymi kwiatami. I pozostał ktoś jeszcze, o kim zapomnieć nie można, jak zwykle cierpliwie czekający na swoją kolej – kochani Rodzice. To im podziękowano za bezmierną pomoc i codzienne wsparcie, gwarantując jednocześnie odwieczną wdzięczność.
Po sesji fotograficznej i kolacji na parkiecie rozpoczęła się wspólna, szampańska zabawa do białego rana. Godny podkreślenia jest fakt, że DJ Paweł porwał do tańca nawet tych chłopaków, którzy zawsze mówili: „Przepraszam, ale ja nie tańczę”. Tańczyli… i to jeszcze jak! Nawet śpiewali i to na scenie! Popularnością cieszyła się także specjalnie przygotowana dekoracja, na tle której uczniowie i nauczyciele chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Wszystkim uczestnikom Studniówki 2024 dziękujemy za obecność, cudowną, bo stworzoną przez Was atmosferę. Maturzystom życzymy, aby symboliczne 100 dni dzielące Was od matury były czasem wytężonej, ale i owocnej pracy w przygotowaniu do egzaminów.
Foto: ZS Małaszewicze, RadioBiper, Biala24.pl – bp.24.pl