28 maja 2024 r. Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej przyznał stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej dla dzieci i młodzieży z powiatu bialskiego. Wśród grona pięciu wyróżnionych talentów znalazło się troje naszych uczniów: Maciej Józefczuk kl. 3DF – dziedzina: fotografia, Piotr Szymborski kl. 3DF – dziedzina: fotografia, Karolina Wieczorek kl. 3B – dziedzina: muzyka i taniec. Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom!
Dla Dawida Gogginsa dzieciństwo było koszmarem, naznaczone ubóstwem, dyskryminacją i maltretowaniem fizycznym. Jednak dzięki samodyscyplinie, odporności psychicznej i ciężkiej pracy Goggins całkowicie się zmienił. Ten popadający w depresję, otyły młody mężczyzna bez przyszłości z czasem stał się ikoną amerykańskich sił zbrojnych i jednym z najlepszych sportowców wytrzymałościowych na świecie. Jako jedyny człowiek w historii przeszedł elitarne szkolenie Navy SEAL, Army Ranger i AIr Firce Tactical Air Controller, a następnie ustanawiał rekordy podczas wielu zawodów sportowych i wydarzeń o charakterze wytrzymałościowym. Redakcja magazynu „Outside” nazwała go najsprawniejszym mężczyzna w Ameryce. W książce „ Nic mnie nie złamie” dzieli się niezwykłą historią swojego życia i stwierdza, że większość z nas wykorzystuje tylko 40% swoich możliwości. Goggins nazywa to regułą 40%, a jego opowieść wyznacza drogę, którą może podążyć każdy, kto chce się uporać z bólem, pokonać strach i osiągnąć pełnię swoich możliwości
• Czy miękkie narkotyki to ściema? • Co robić, gdy znajdziesz w plecaku dziecka jointa lub biały proszek? • Co to jest bad trip i dlaczego psychodeliki to zabawa dla dorosłych. • Kim są dzieciaki-mrówki i dlaczego kobiety ćpają leki na receptę? • Co to znaczy, że na Tinderze króluje chemseks? • Czy od jedzenia lub związku można się uzależnić? • Jak (wy)leczyć narkomana i co dzieje się za drzwiami Monaru? Cała prawda o narkomanii non-fiction. Narkotyki to odpowiedź na nasze czasy – są szybkie, agresywne, sztuczne i powszechnie dostępne. Wystarczy zamówić dowolny towar w internecie, a kurier przywiezie paczkę do domu lub paczkomatu. Ostatecznie dilerzy nie wiedzą, co sprzedają, dzieciaki nie wiedzą, co ćpają, a lekarze nie wiedzą, jak ratować, gdy na SOR trafi pacjent pod wpływem nieznanych, toksycznych substancji. A rodzice i nauczyciele w ogóle nie wiedzą, co się dzieje. Dziennikarka i psychoterapeutka uzależnień rozmawiają o tym, kim jest i co ćpa współczesny narkoman. Porzućmy stereotypy – to od dawna nie jest dzieciak ze społecznego marginesu wąchający klej. Dziś pacjentami Monaru są także lekarze, dzieci prawników, prezesi największych korpo i wysoko funkcjonujące młode matki. Ale to nie narkotyki uzależniają! Stają się groźne, gdy trafią na podatny grunt emocjonalnych deficytów, niskiej samooceny i poczucia pustki. Dlatego jedni zaczynają i kończą przygodę z używkami na eksperymentach, a inni wpadają w wir, który ciągnie ich na samo dno, odbierając pracę, rodzinę, przyjaciół, zdrowie i rozum.